Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Netflix nie ma litości. Dopłaty za współdzielenie konta pojawią się lada moment
Piątek, 20 Styczeń 2023 09:35, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Netflix konto hasło

Na początku stycznia tego roku Netflix wprowadził zmiany, których objawiali się użytkownicy. Temat dopłaty za współdzielenie kont przewijał się przez ostatnie miesiące, ale ostatecznie w Polsce platforma ograniczyła się do prowadzenia dodatkowej weryfikacji w przypadku, gdy z konta korzysta więcej użytkowników. Oznacza to w praktyce, że Netflix może sprawdzać, z jakiego IP czy lokalizacji następuje logowanie i jeżeli dzieje się to poza jednym gospodarstwem domowym, główny właściciel konta musi dokonać autoryzacji specjalnym kodem.

Teraz, przy okazji publikacji raportu finansowego za czwarty kwartał 2022 roku, Netflix rozwiewa wątpliwości na temat dopłat - będzie wprowadzał je na całym świecie.

Udostępniasz hasło do Netflix? Zapłacisz więcej


Włodarze Netfliksa zdają sobie sprawę, że proceder współdzielenia kont zazwyczaj wykracza poza jedno gospodarstwo domowe i zamierzają z tym aktywnie walczyć. W raporcie z wynikami finansowymi czytamy, że dopłaty dla osób współdzielących konto mają pojawić się na nowych rynkach jeszcze pod koniec tego kwartału. Firma tłumaczy, że współdzielenie osłabia długoterminową zdolność do inwestowania w platformę.

Amerykański gigant spodziewa się początkowego odpływu części użytkowników, którzy nie będą chcieli ponosić dodatkowych opłat. Doświadczenia z Ameryki Łacińskiej pokazują jednak, że wielu użytkowników, którzy wcześniej korzystali z udostępnionego konta, powraca na platformę zakładając własne.

biuro Netflix
foto. Netflix

Jak widać, Netflix na poważnie bierze się za udostępnianie kont i jest zdeterminowany, aby pobierać od użytkowników dodatkowe opłaty. Firma zaznacza jednak, że osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym będą nadal mogły korzystać z jednego konta na dotychczasowych zasadach.

Warto przypomnieć, że w 12 krajach działa już tańszy abonament Netflix z reklamami. Zaangażowanie użytkowników korzystających z tego planu ponoć jest lepsze od spodziewanego, a niższy pułap cenowy napędza wzrost liczby aktywnych członków.

Źródło: Netflix