Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 33: Hura! Wakacje
Piątek, 24 Czerwiec 2011 15:16, Wpisany przez Rafał Predko
Kolejne wydanie strefy gracza możemy uznać za rozpoczęte. Po raz pierwszy spotykamy się w trakcie wakacji, które jak powszechnie wiadomo, są czasem letniego wypoczynku oraz błogiego lenistwa. Niewątpliwie wtedy to, znikają z pola widzenia wszelkie obowiązki, związane ze szkolnym trybem życia. Dotyczy to zarówno osób uczących się jak i kadry pedagogicznej. Wszyscy inni, skorzystają zapewne z urlopów, które pozwolą "podładować akumulatory" i powrócić do pracy, by w pełni sił i z nowym nastawieniem, stawiać czoła zawodowym wyzwaniom. Bez znaczenia więc, czy jesteś uczniem, fetującym właśnie ponad dwumiesięczny okres wolności czy też może osobą pracującą, która korzysta, lub korzystać będzie z urlopowych dobrodziejstw. Ważne, że w ciągu najbliższego czasu pojawi się nie jedna okazja, by bez względu na okoliczności, dać się wchłonąć przez monitorowe okno, wprost do miejsca stanowiącego świat komputerowej gry. Oczywiście istnieje wiele innych form spędzania wolnego czasu, jednak pomiędzy granicami wyznaczającymi Strefę Gracza, to właśnie gry komputerowe stanowią esencję wszelkiej aktywności. Korzystając z okazji, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na fakt, że w naszym portalu zagnieździła się demonstracyjna wersja, najdłużej oczekiwanej gry w historii, pt. Duke Nukem Forever. Możecie je sobie pobrać, przetestować i samodzielnie ustosunkować się do wszelkich opinii, które podzieliły graczy oraz recenzentów, wypowiadających się na jej temat za pośrednictwem portali tematycznych oraz prasy branżowej. To oczywiście nie jedyna atrakcja, którą przygotowaliśmy na nasze spotkanie, bowiem jak zwykle mamy dla was zestaw sześciu niezwykle ciekawych gier, oto one...


Burning Thirst to świetnie wykonana, darmowa gra akcji, w której uczestniczyć będziemy w brutalnych, pełnych przemocy, walkach. Gracz sterując postacią, której udało się przetrwać katastrofę samolotu, będzie toczył krwawe pojedynki z pokracznymi mutantami. Mając do dyspozycji imponująco rozbudowany system ciosów, będziemy mogli uśmiercać przeciwników na wiele sposobów używając w tym celu także różnego typu broni, których autorzy nam nie poskromili. Co ciekawe, istnieje również możliwość efektownego wykończenia przeciwnika, przywodzącego na myśl Fatality znane z Mortal Kombat. Burning Thirst obfituje w sceny przemocy, zakrapiane hektolitrami czerwonej posoki, a wszystko to wyrażone za pośrednictwem dopracowanej i bardzo szczegółowej grafiki. Z tego względu kontakt z tym programem zalecany jest zdecydowanie osobom, dojrzałym. Tym też zdecydowanie polecam, gdyż nie często spotyka się tak świetnie zrealizowany, darmowy program.
Pobierz: Burning Thirst

Rework The Dead: Evil to niesamowicie grywalna, darmowa gra platformowa, posiadająca wiele elementów kluczowych dla typowej strzelanki. Wcielamy się tu w postać uzbrojonego jegomościa, który wędrując poprzez mroczne korytarze pogmatwanego labiryntu, eliminuje każdego z napotkanych przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano kilka rodzajów broni, które jednak musimy odnaleźć. Początkowo dysponujemy jedynie szybkostrzelnym pistoletem jednak z czasem pojawią się kolejne zabawki. Podczas wędrówki, będziemy zmuszeni korzystać z terminali komputerowych, przeszukiwać szafki, w których znajdziemy amunicję oraz broń. Koniecznym będzie również otwieranie zamkniętych drzwi, także wykonywanie karkołomnych skoków, poprzez głębokie przepaści. Co jakiś czas będziemy musieli również stoczyć pojedynek z olbrzymim bossem. Gra jak na darmową produkcję jest bardzo rozbudowana, jednak we wszystkie tajniki, wprowadza nas świetnie przygotowany samouczek. Nie da się ukryć, zę Rework The Dead: Evil epatuje przemocą. Krew jest tu na porządku dziennym, a nasza postać broczy w mięsie i krwi, uśmierconych przeciwników. Grafika choć nie widowiskowa, wykonana została starannie a mroczna, niepokojąco brzmiąca ścieżka dźwiękowa dodaje grze niesamowitego klimatu.
Pobierz: Rework The Dead: Evil

WolfQuest to bardzo nietypowa gra symulacyjna, za sprawą której poznamy codzienne życie wilków wcielając się w jednego z nich. Po uruchomieniu programu, przeniesiemy się do Parku Narodowego Yellowstone, gdzie jako jeden z drapieżników, oddamy się czynnościom typowym dla zwierząt tego gatunku. Podczas rozgrywki, będziemy więc polować oraz tropić potencjalne ofiary. Niezwykle ważną kwestią stenie się również konieczność znalezienia schronienia a także towarzystwa, które pozwoliłoby poczynić postępy w aspekcie założenia rodziny. Świat gry, wykonany został za pomocą trójwymiarowejgrafiki, która w dość realistyczny sposób obrazuje świat dzikich zwierząt i otaczającej je natury. Program umożliwia zabawę pojedynczemu graczowi, jak i w trybie multiplayer. Dzięki tej grze, być może chociaż część z nas spojrzy na wilki nieco bardziej przyjaźnie.
Pobierz: WolfQuest

Ranger to z pozoru mało ciekawa darmowa strzelnka, która po chwili rozgrywki ukazuje nam wszystkie swoje niuanse. Nie wolno dać się zwieść pierwszemu wrażeniu, bowiem to co przygotowali dla nas jej twórcy, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Wcielamy się tu w postać samotnego komandosa, który nie bacząc na nic, rzuca się w wir walki ryzykując własnym życiem. Zabawęrozpoczynamy w bezpiecznej bazie, skąd pobieramy broń. Naszym zadaniem będzie uwolnić przetrzymywanych jeńców w czym przeszkadzać będą nam przeciwnicy. Oczywiście chcąc dopełnić obowiązków, koniecznym będzie odesłać ich w zaświaty. Co ciekawe ,przeciwnicy, nierzadko są niewidoczni, bowiem w tej grze każda zasłona uniemożliwia nam zobaczenie tego co jest za nią skryte. Widoczność ograniczają również drzewa, które notabene możemy skosić siarczystą serią z karabinu. Co ciekawe, każdy pocisk pozostawia po sobie ślady w miejscu które trafi. Na ziemi pozostają łuski odmienne dla każdego rodzaju amunicji a także zakrwawione ciała uśmierconych przeciwników. Dodatkowo, gdy zostaniemy trafieni, nasz bohater krwawi, zostawiając za sobą krwawe ślady. Sterowanie naszą postacią odbywa się na zasadach przypominających to co znamy z Crimsonland (klawiatura+myszka). Mamy więc oto przed sobą wyśmienitą, darmową gierkę, od której nie łatwo się oderwać.
Pobierz: Ranger

Crazy Cows: Attack Of The Horny Big Breasted Mammals to znakomita darmowa gra strategiczna, ukierunkowana na czystą akcje.Przejmujemy w niej dowództwo nad świetnie wyszkolonym i uzbrojonym po zęby odziałem krów, które sieją zniszczenie wszędzie tam gdzie pojawią się ku temu konieczności. Zwycięstwo odnosimy w przypadku wyeliminowania wszystkich krów, wchodzących w skład oddziału przeciwnika. Decydując się na zabawę będziemy mieli możliwość rozegrania zróżnicowanych scenariuszy. Oprócz zabawy dla pojedynczego gracza, chętni uświadczą również rozgrywek wieloosobowych w kilku trybach wśród których znajduje się nieśmiertelny Deatmatch oraz tryb kooperacji.Grafika prezentuje się całkiem nieźle, jest kolorowa i lekko humorystyczna. Sama rozgrywka zaś to prawdziwa przyjemność.
Pobierz: Crazy Cows: Attack Of The Horny Big Breasted Mammals

Mushroom Roulette to ciekawa, darmowa gra logiczna, której największą zaletą jest nieprzeciętna wręcz grywalność. Kontrolując ruchy niewielkiego człowieczka, będziemy musieli pozjadać wszystkie znajdujące się na planszach grzybki. Podzielono je według kolorów, a każda z barw, odpowiada innemu działaniu. Niektóre dodają punktów życia inne odejmują. Istnieją również takie, które zaskakują innym działaniem. Na planszach napotkamy także inne przedmioty, których funkcjonalność poznamy dzięki przejrzystemu samouczkowi. Grafika, choć nie stanowi najbardziej znaczącego elementu programu, wykonana została w sposób sympatyczny i czytelny. Mushroom Roulette jest grą która oferując trening dla umysłu, zapewnia jednocześnie na prwdę wyśmienita zabawę. 
Pobierz: Mushroom Roulette


Zobacz również: