Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 32: Wieczna wojna
Piątek, 17 Czerwiec 2011 15:12, Wpisany przez Rafał Predko
Gry komputerowe, to specyficzna forma rozrywki, która jednoczy zarówno całe rzesze sympatyków jak i przeciwników tego rodzaju aktywności. Po jednej stronie barykady, znajdujemy się więc my - ludzie głodni wirtualnych wyzwań, dla których gry komputerowe stanowią swoistego rodzaju hobby. Po drugiej zaś, gromadzą się przeciwnicy, opierający swoje przekonania na bezpodstawnych dogmatach, głoszonych przez podobnych im ignorantów. Niejednokrotnie ludzie ci, wygłaszając swoje opinie w mediach, a nawet za pośrednictwem pseudo naukowej literatury narażają się na śmieszność twierdząc, że całe zło skumulowane wokół rasy ludzkiej, wywodzi się właśnie z gier komputerowych. Oczywiście zdarzają się sporadyczne przypadki, kiedy to jakiś nastolatek dokonujący aktu przemocy, tłumaczy się tym, że nauczyła go tego wirtualna postać. Zwykle wtedy podnosi się wrzawa, a sztab "mądral" siedzących w telewizyjnym studio podnosi rwetes, określając gry komputerowe, mianem szatańskich praktyk. Żaden z nich nie wziął jednak pod uwagę, że przemoc towarzyszyła ludziom od zawsze, nie pomijając tym samym murów szkolnych czy też środowisk młodzieżowych. Wystarczy więc wysilić nieco swoją makówkę, by zrozumieć, że wina nie leży po stronie napływających z każdej strony przekazów, a rodziców, którzy zamiast kontrolować poczynania swoich pociech puszczają je w tzw. "samopas". Pomyślcie, gdyby przemoc zrodziła się wraz z grami komputerowymi, to czy domy poprawcze istniałyby już wcześniej? Zostawiając was z tą refleksją, chcielibyśmy wyjść na przeciw, tym nieprzychylnym dla gier twierdzeniom i pokazać, że komputerowa rozrywka, pomimo tego, jak chcieliby widzieć ją jej przeciwnicy, ma także wiele dobrych stron. To dzięki nim, mamy możliwość odwiedzić niespotykane na co dzień krainy, wziąć udział w historycznych wydarzeniach, czy też rozwijać umiejętności taktyczne, nie wspominając już o zdolnościach manualnych. Po której stronie opowie się każdy z Was? Na to pytanie odpowiecie sobie sami, być może pomogą w tym tytuły, które przygotowaliśmy na dzisiejsze spotkanie, oto one...


Empire of Sports to darmowa gra przeznaczona do internetowychrozgrywek wieloosobowych (MMO), dzięki której będziemy mieli okazję stać się jednym z gigantów świata sportu. W stosunku do wielu innych tego typu gier, powyższa zasługuje na naprawdę wielkie uznanie, a to ze względu na dostępność różnych dyscyplin, wśród których znajdziemy wymarzone dla siebie. Kreując własnego zawodnika, będziemy musieli dbać o jego sprawność fizyczną, która jest niezbędna w przypadku sportowych zmagań. Na początku oczywiście określamy jego wygląd oraz dyscyplinę, którą będzie on reprezentował, co w dużej mierze wpłynie na dalsza część rozgrywki. Gdy tego dokonamy będziemy musieli skupić się już tylko na tym by z początkowo marnego sportowca, stworzyć wielką gwiazdę sportu. Pomogąją nam w tym treningi, asystenci, trenerzy oraz zarabiane pieniądze. Żeby było jeszcze milej, w grze dostępne są różne ligi, do których możemy się dostać, i to od nich w dużej mierze zależy nasza reputacja. Empire of Sports, to gra, która zaskakuje swoją złożonością i dzięki różnorodności dyscyplin, sprawia, że otrzymujemy produkt wykonany z wielkim rozmachem. Dla fanów gier sportowych, jest to najlepsza z możliwych propozycji.
Pobierz: Empire of Sports

Champions Online to ciekawa gra MMORPG, dzięki której, każdy kto poczuje ochotę, będzie mógł wcielić się w postać superbohatera. Tworząc własną postać, mamy pełny wpływ na to, jak będzie ona wyglądała. Ustalamy kolor oraz fason stroju, biorąc pod uwagę najdrobniejsze nawet szczegóły a także możemy określić super moce. Każdy doskonalewie, że szanujący się superbohater powinien mieć swojego rywala, reprezentującego świat niegodziwców, dlatego twórcy, dbając również o ten aspekt, pozwolili sobie na wprowadzenie do grymożliwości określenia, swojego sztandarowego przeciwnika. Świat, w który będziemy funkcjonować, prezentuje się naprawdę okazale, bowiem składa się on z wielu galaktyk oraz innych wymiarów, których granice możemy przekraczać. Rozgrywka przebiega w sposób pozwalający na jak najbardziej wczuć się w rolę i na własnej skórze, poczuć obowiązki, które codziennie spadają na barki nie jednego superbohatera. Champions Online to znakomita gra, która znacząco odbiega od wszystkich dotychczas znanych sieciowych RPG' ów.
Pobierz: Champions Online

Spiral Knights to darmowa gra akcji, przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, w której będziemy mogli wcielić się w kosmicznych rycerzy. Wraz z fabułą przenosimy się na odległą planetę, gdzie nasi bohaterowie zostają przeniesieni w tajemniczych okolicznościach. Ponadto okazuje się, że większość rynsztunku została skradziona. Zasady rozgrywki, oscylują w głównej wokół walki z napotkanymi przeciwnikami oraz eksploracji terenów. Podczas wędrówki, będziemy mieli możliwość znalezienia co raz to lepszych broni, za pomocą których, utorujemy sobie drogę, poprzez zastępy wrogo nastawionych kosmitów. Grafika, wykonana została starannie, oferując humorystyczny, kreskówkowy klimat.
Pobierz: Spiral Knights

Advanced Strategic Command to bardzo dobra gra strategiczna, która stanowi darmową alternatywę dla kultowej już serii Battle Isle. Gracz, kontrolując własne jednostki, stara się przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę, niszcząc wojska przeciwnika. Każda z kontrolowanych jednostek posiada punkty ruchu, które gdy zostaną wyczerpane, następuje tura przeciwnika. W arkana rozgrywki wprowadza nas świetnie zrealizowany tutorial, będący doskonałym rozwiązaniem, dla osób nie mających wcześniej do czynienia z tego typu grami. Grafika choć nie rzuca na kolana, w przypadku tej gry i tak ma niewielkie znaczenie, bowiem największą jej zaletą jest grywalność, która sprawia że minutyspędzone przy Advanced Strategic Command, niespostrzeżenie zmieniają się w godziny.
Pobierz: Advanced Strategic Command

Dune 2 - The Maker to darmowa gra strategicznaczasu rzeczywistego, nawiązująca do klasyki gatunku RTS, pt. Dune2. Gracz decydujący się na zabawę, ma do wyboru dwa zestawy kampanii, w których zawierają się scenariusze dla każdej z dostępnych ras. Wybierając jedną z nich , będziemy konstruować bazy, produkować jednostki a następnie posyłać je na plac boju. Chcąc jednak tego dokonać, koniecznym będzie zbieranie surowca, produkowanego przez olbrzymie robaki, poruszające się pod piaszczystym gruntem. Jak zatem widać, wszelkie aspekty rozgrywki, nie odbiegają w żaden sposób od wielu tego typu produkcji, a tym samym stanowią wielki ukłon w stronę wielkiego klasyka znanego jeszcze z czasów gdy w naszych domach królowały komputery Amiga.
Pobierz: Dune 2 - The Maker

X-Force: Fight for Destiny to darmowa, świetnie zrealizowana i niezwykle rozbudowana gra strategiczna, bazująca na pomyśle zaczerpniętym z serii X-Com. Podobnie jak tam, prowadzić będziemy wojnę z kosmicznymi najeźdźcami, którzy próbują opanować Ziemię. Nasze działania rozpoczynamy od stworzenia bazy, którą umiejscawiamy w dowolnym punkcie naszej planety. To w niej właśnie będziemy opracowywać nowe technologie, konstruować urządzenia, szkolić żołnierzy a także kontrolować co dzieje się na naszej planecie. Niezwykle ważną rzeczą, będą również walki, które toczymy w systemie turowym, na terenach okupowanych przez najeźdźców. X-Force: Fight for Destiny jest produktem, który naprawdę potrafi zaskoczyć, zarówno ilością dostępnych w grze opcji, jak i starannością wykonania.
Pobierz: X-Force: Fight for Destiny


Zobacz również: