Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 31: Tydzień pełen wrażeń
Piątek, 10 Czerwiec 2011 14:00, Wpisany przez Rafał Predko
Witajcie! Oto przed wami kolejne wydanie Strefy Gracza, której obecności doświadczamy z początkiem każdego weekendu. Wtedy też, reasumując nasze całotygodniowe poczynania, staramy się trafić w Wasze gusta i z zaproponować kilka ciekawych gier. Zanim jednak przystąpimy do kultywowania tej tradycji, chcielibyśmy przypomnieć o kilku wydarzeniach, wiele znaczących dla branży komputerowej rozrywki. Pierwszym z nich, były targi E3, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych. Impreza ta zgromadziła całe rzesze fanów gier komputerowych, dziennikarzy branżowych, a także twórców. To właśnie tutaj zaprezentowano wiele kluczowych tytułów, pokazując niepublikowane dotychczas trailery, scenariusze lub też projekty. Niejednokrotnie można było zobaczyć jak w praktyce wyglądać będzie rozgrywka a to za sprawą specjalnie przygotowanych na tę okazję wersji demonstracyjnych. E3 Expo to coroczne przedsięwzięcie, które słusznie zostało określone mianem święta wszystkich, którzy mają coś wspólnego z grami komputerowymi. Drugie wydarzenie, o którym warto jest wspomnieć to fakt, że światło dzienne ujrzała wersja demonstracyjna, długo oczekiwanej gry, pt. Dungeon Siege III. Jest to gra z gatunku Action RPG, której poprzednie części zostały docenione przez graczy na całym świecie. Dzięki nim mieliśmy okazje stworzyć wspaniałą drużynę i odpowiednio szkoląc jej członków, wyruszyć w poszukiwanie niecodziennych przygód. Tym razem będzie podobnie, o czym przekonacie się pobierając demo z naszego portalu. Oczywiście znajdziecie tu również wiele innych atrakcji, wystarczy jedynie poszukać. My ze swoje strony prezentujemy następujące tytuły...


Pierwszym z nich jest dziś APB: Reloaded - znakomita gra akcji, przeznaczona w całości do rozgrywek za pośrednictwem Internetu (MMO). Na czas rozgrywki, przeniesiemy się do wielkiej metropolii, w której na porządku dziennym są wojny gangów oraz brutalne starcia z siłami policji. Decydując się na zabawę, będziemy mogli stworzyć swoją postać, określając jej wygląd, ubiór, broń którą się posługuje a także grupę do której chcemy przynależeć. Co ciekawe, swojego przedstawiciela w świecie gry możemy spersonalizować również za pośrednictwem pojazdu, którym będzie się on poruszał a także ulubionej muzyki. Rozgrywka, przebiegać będzie w systemie otwartym, co oznacza ni mniej ni więcej, tylko tyle, ze każdy z uczestników, może odwiedzać dowolne miejsca a także brać udział w zadaniach, które uzna za atrakcyjne. APB: Reloaded cechuje się dopracowaną grafiką na wysokim poziomie, znakomitą oprawą dźwiękową, dużymi możliwościami w kwestii tworzenia unikatowej postaci oraz grywalnością na naprawdę wysokim poziomie.
Pobierz: APB: Reloaded

Druga z dzisiejszych gier to Extreme Jungle Racers - darmowa ścigałka, za pośrednictwem której weźmiemy udział w emocjonujących rajdach, których trasy prowadzą przez leśne bezdroża. Przystępując do zabawy, mamy możliwość wyboru jednego z czterech dostępnych trybów rozgrywki, różniących się zasadami. Każdy z zainteresowanych i tak samodzielnie sprawdzi na czym tak dokładnie one polegają, dlatego nie ma sensu rozpisywać się na ten temat. Początkowo oddano nam do wyboru dwa zaledwie pojazdy, (jeden terenowy i jeden tzw Buggy) jednak z czasem pojawiać zaczną się kolejne modele, znacznie bardziej zaawansowane pod względem osiągów i parametrów. W trakcie jazdy, mamy możliwość skorzystać z przyspieszenia, co czynimy wciskając klawisz X. Grafika, którą widzimy podczas zabawy prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka, dzięki czemu niekiedy aż trudno uwierzyć, że mamy oto przed sobą produkt całkowicie darmowy. 
Pobierz: Extreme Jungle Racers

Propozycja numer trzy to Elite Forces: Warfare - zaskakująco dobra gra strategiczna, która w niewielkim rozmiarze kryje naprawdę spore możliwości. Rozpoczynając zabawę, przejmiemy dowództwo nad jednostkami bojowymi oraz budynkami o kluczowym znaczeniu taktycznym. Naszym zadaniem będzie wykonywanie szeregu misji, podczas których zmuszeni będziemy barć udział w ryzykownych walkach. Uczestnicząc w rozgrywce, wydajemy rozkazy naszym podopiecznym, wskazując im miejsce, do którego będą musieli się udać lub jednostkę do ataku. Wojska, nad którymi pełnimy pieczę, to żołnierze, podzieleni względem rodzaju używanego uzbrojenia oraz wybierany na początku bohater. Uśmiercanie przeciwników, dostarcza nam gotówki, (którą przeznaczyć możemy na zakup nowych podwładnych) oraz punktów doświadczenia dla naszego bohatera (co w efekcie zwiększa skuteczność jego walki). Elite Forces: Warfare to naprawdę ciekawa niełatwa gra strategiczna, której dodatkową zaletą, jest to, że porozumiewa się z graczem w Języku polskim.
Pobierz: Elite Forces: Warfare

Kolejną grą będzie dziś kolorowa platformówka o wdzięcznym tytule Cactus McCoy to bardzo dobra platformówka, pozwalająca nam przenieść się w świat dzikiego zachodu. Postać, w którą się tutaj wcielamy to kowboj, którego ciało, w wyniku przypadku zamienione zostało w kaktusa. W zakamarki fabuły wprowadza nas intro, wykonane w komiksowym klimacie, dlatego nie ma sensu rozwodzić się tu nad jej treścią. Podczas rozgrywki będziemy przemierzać kolejne poziomy, starając się przetrwać w ty m niełatwym do przetrwania świecie, wykonując czynności typowe dla bohaterów platformówek. Podstawową z nich będzie omijanie przeszkód w czym pomoże nam umiejętność skakania wspinania się oraz chwytania lin. Kolejną kwestią a zarazem obszarem działalności naszego bohatera stanie się walka z różnego typu niemilcami. Tych pacyfikujemy za pomocą rozmaitych broni, znalezionych podczas wędrówki. W tej kwestii sprawa prezentuje się naprawdę okazale, bowiem do dyspozycji, oddano nam praktycznie każdy z przedmiotów, których używał nasz oponent zanim martwy runął na ziemię. Reasumując, Cactus McCoy jest znakomicie wykonaną grą posiadającą duże pokłady grywalności, zamknięte w produkcie okraszonym dopracowaną grafiką oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową.
Pobierz: Cactus McCoy

Piata z kolei propozycja to Boxhead: The Zombie Wars - bardzo wciągająca, darmowa strzelanka, pozwalająca na chwilę relaksu podczas nieskrępowanej niczym eksterminacji obrzydliwych zombiaków. Wcielając się w postać samotnego, uzbrojonego w broń palną twardziela, będziemy zmuszeni stawić czoła chmarom wałęsających się po planszy żywych trupów, które tylko patrzą by uszczknąć nieco świeżego, ludzkiego mięsa. Nasz bohater posiada na swoim wyposażeniu broń palną, którą skutecznie studzi zapały ożywieńców. Początkowo do dyspozycji mamy jedyni pistolet, jednak z czasem pojawią się inne, skuteczniejsze giwery. Schemat rozgrywki, przypomina to co znamy z Crimmsonland. Zabijając wszystkich przeciwników na określonej planszy, przechodzimy do kolejnej a całą akcję obserwujemy z tzw. „lotu ptaka”.Boxhead: The Zombie Wars Cechuje się przyjemną dla oka, kolorową oprawą graficzną oraz całkiem sporą dawką grywalności. 
Pobierz: Boxhead: The Zombie Wars

Na koniec, kolejna propozycja dla miłośników gier strategicznych, pt. Imperium to zadziwiająco dobra, darmowa grastrategiczna, która w mgnieniu oka potrafi wykraść z życiorysu dłuższą chwilę. Naszym zadaniem jest tu doprowadzić wybrane przez siebie mocarstwo, na sam szczyt potęgi gospodarczej oraz militarnej. Mając do dyspozycji kilak zaledwie budowli, koniecznym będzie rozsądne zarządzanie surowcami a także kapitałem ludzkim. Każdy z postawionych budynków, możemy poddać jednokrotnemu ulepszeniu, przez co zwiększa się jej wydajność . Zbieranie odpowiednich surowców przydatne będzie podczas wznoszenia nowych konstrukcji oraz tworzenia broni a także jednostek bojowych. Oprócz tego, możemy zająć się handlem, lub wysłać posiadaną przez siebie armię na wojnę i podbijając nowe ziemie zwiększać swoje wpływy oraz potęgę. Imperium, jest produkcja, która pomimo swojego niewielkiego rozmiaru oraz niewielkiego skomplikowania, stanowi doskonały przykład, dobrze wykonanej, darmowej gry strategicznej.
Pobierz: Imperium


Zobacz również: