Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » LEGO Atari 2600 – świetny zestaw klocków wkrótce w sprzedaży
Środa, 20 Lipiec 2022 11:22, Wpisany przez Anna Borzęcka
lego-atari-1
Zestaw powstał z okazji 50-lecia Atari.

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale marka Atari ma już… aż 50 lat. Atari Interactive – firma, która jest jej bieżącym właścicielem, postanowiła ten fakt uczcić, i to w ciekawy sposób. W ramach współpracy z nią Lego wydało zestaw przedstawiający absolutnie najpopularniejszą i najbardziej kultową konsolę Atari – Atari 2600.

Historia słynnej konsoli w pigułce


Konsola Atari 2600 zadebiutowała w 1977 roku jako Atari Video Computer System – jej nazwa została zmieniona w 1982 roku. Początkowo nie była ona wielkim sukcesem – dostarczała ona dochodów przede wszystkim ze sprzedaży przeznaczonych na nią kartridżów z grami. Co jednak ciekawe, była to jedna z pierwszy konsol, które używały kartridży zamiast wbudowanych na stałe jednej lub więcej gier.

Mimo wolnego startu, aż do momentu wycofania konsoli ze sprzedaży w 1995 roku wyprodukowano łącznie jej 25 milionów sztuk. Ba, Atari 2600 ostatecznie okazało się być najlepiej sprzedającą się konsolą drugiej generacji.

Lego Atari 2600


Zestaw Lego Atari 2600 może być niesamowitą gratką dla miłośników retrogamingu i historii gier wideo. Zawiera on na 2532 elementy, które po złożeniu przedstawiają szczegółowo odwzorowaną konsolę w wersji sprzedawanej od 1980 roku, z czterema przełącznikami. W jego skład wchodzi również ruchomy joystick, który, jak twierdzi Lego, porusza się jak oryginał, a także zainspirowane oryginałem kartridże z klasycznymi grami – Asteroids, Adventure i Centipede. Je także trzeba złożyć. Choć wspomnianych gier nie można na konsoli odpalić, kartridże można wsunąć niczym do prawdziwej konsoli.


Lego umożliwia również złożenie z dostępnych klocków po jednej scenie z wymienionych produkcji. Co jednak najlepsze, przedni panel konsoli Lego skrywa pokój gracza z lat 80. XX wieku. Można znaleźć w nim nawet klasyczny telewizor, boom box, plakaty, stary telefon, czy wrotki.

lego-atari-2
Pokój gracza ukryty pod przednim panelem zestawu Lego Atari 2600 10306. | Źródło: Lego

Po złożeniu zestawu Lego Atari 2600 będzie charakteryzowało się wymiarami 8 centymetrów wysokości, 33 centymetrami szerokości i 22 centymetrami głębokości. Klockowa konsola będzie świetnie prezentować się na ekspozycji na regale czy półce biurka.

Zestaw Lego Atari 2600 10306 trafi do sprzedaży 1 sierpnia bieżącego roku. Jego cena w Polsce będzie wynosić 1149,99 złotych.

Źródło: Lego, fot. tyt. Lego