Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Stało się. Disney+ jest już dostępny w Polsce
Wtorek, 14 Czerwiec 2022 10:20, Wpisany przez Piotr Malinowski
disney plus polska 1
Długi czas oczekiwania dobiegł końca.

Disney+ nareszcie zadebiutował na polskim rynku – od dzisiaj (14 czerwca) rodzimi konsumenci mogą przede wszystkim skorzystać z aplikacji w ojczystym języku i w pełni legalnie przeglądać bibliotekę platformy. Nie da się ukryć, że na ten moment musieliśmy poczekać dosyć długo.

Disney+ wystartował w Polsce 


Tytułowa usługa zadebiutowała pierwotnie w 2019 roku, kiedy to dostęp do niej zyskali mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Holandii. Doniesienia o planach dodania naszego kraju do tej listy przewijały się praktycznie od początku, lecz jak wszyscy wiemy – po drodze napotkano kilka przeszkód. Długi czas oczekiwania dobiegł jednak w końcu końca. Co to dokładnie oznacza?

Między innymi to, że Disney+ to kolejna streamingowa platforma, która jest dostępna w Polsce. Użytkownicy bez przeszkód mogą odwiedzić jej stronę główną, zarejestrować się i – co najważniejsze – opłacić dostęp. Na poniesienie jakich kosztów należy się dokładnie przygotować? To rzecz jasna zależy. Standardowa cena miesięcznej subskrypcji wynosi 28,99 złotych, natomiast jeśli chcemy wykupić roczny dostęp, to musimy wyciągnąć z portfela 289,99 złotych.

disney plus polska 2Przeglądarkowy interfejs Disney+ | Źródło: wł. 

Nieco więcej szczęścia mają osoby, które skorzystały z przygotowanej oferty powitalnej. Jeśli zarejestrowaliście się do 13 czerwca, to do Waszej skrzynki odbiorczej powinna trafić specjalna wiadomość z linkiem umożliwiającym wykupienie rocznej subskrypcji za jedyne 229,99 złotych (12 miesięcy w cenie 8). Jeszcze bardziej mogą się z kolei cieszyć klienci grupy Polsat Plus – mogą oni zgarnąć nawet dwuletni darmowy dostęp do Disney+.

disney plus polskaWiadomość z linkiem do oferty promocyjnej | Źródło: wł. 

Na ten moment Disney+ nie oferuje różnych pakietów abonamentowych, jak chociażby Netflix. W cenie 28,99 złotych otrzymujemy więc treści w najwyższej możliwej rozdzielczości. Nie zanosi się na to, by streamingowy gigant miał w przyszłości zmienić swoją politykę w tej kwestii. Rozważane jest jednak wprowadzenie tańszego planu z reklamami oraz podniesienie ceny tego standardowego. Szczegółów jednak na razie brak.

Użytkownicy na ten moment dosyć pozytywnie oceniają start Disney+ w naszym kraju. Docenić trzeba bez wątpienia bogatą (choć jeszcze nie tak obfitą jak np. w Stanach Zjednoczonych) bibliotekę tytułów stanowiącą powiew świeżości jeśli chodzi o streaming w Polsce oraz przejrzysty interfejs platformy – zarówno w wersji przeglądarkowej oraz z poziomu aplikacji na systemy Windows czy Android.

Oczywiście będziemy Was informować jeśli chodzi o aktualizacje biblioteki usługi. Jeśli więc jesteście ciekawi, co trafi na Disney+ w kolejnych miesiącach, to koniecznie sprawdzajcie naszą stronę.

Źródło: wł.