Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » HBO Max już w Polsce. Platforma kusi świetną promocją na start
Wtorek, 08 Marzec 2022 10:44, Wpisany przez Piotr Malinowski
hbo max polska premiera
Nadszedł ten dzień.

HBO GO zostało właśnie zastąpione w Polsce przez HBO Max. Na debiut tej platformy streamingowej musieliśmy nieco poczekać, lecz w końcu się go doczekaliśmy. Wiele osób ma zapewne teraz sporo pytań dotyczących biblioteki dostępnych produkcji, miesięcznej ceny subskrypcji czy zmian w obrębie aplikacji. Poniżej znajdziecie odpowiedź na większość podstawowych rozterek.

Platforma HBO Max zadebiutowała w Polsce


Od oficjalnej zapowiedzi HBO Max minęło kilka miesięcy. Przez ten czas doczekaliśmy się kilku materiałów promocyjnych, szczegółów dotyczących abonamentu oraz zapewnień, że nadchodzi swego rodzaju „rewolucja” w streamingowej branży. Amerykański gigant ma bowiem dosyć ambitny plan – chce zapewnić konsumentom jak najwięcej kinowych hitów w jak najkrótszym czasie od ich globalnej premiery.

Właśnie dziś – w tegoroczny Dzień Kobiet – polscy użytkownicy w końcu otrzymali opcję sprawdzenia tego na własnej skórze. Co więc tak naprawdę trzeba wiedzieć o zamianie HBO GO na HBO Max? Jeśli regularnie opłacacie abonament, to tak naprawdę niezbyt wiele. Wasze konto zostanie automatycznie przeniesione i można zalogować się do niego przy pomocy tych samych danych. Wszystko to rzecz jasna bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Niezbędne okaże się jednak pobranie nowej aplikacji HBO Max na urządzenia mobilne, telewizory oraz konsole (jeśli nie wiecie czy platforma zadziała na Waszym urządzeniu, to koniecznie odwiedźcie specjalnie przygotowaną stronę z listą obsługiwanych sprzętów) – warto o tym pamiętać. Jeśli jednak należycie do grona nowych konsumentów, to w takim przypadku należy utworzyć nowe konto na dedykowanej stronie i opłacić subskrypcję. Polecamy z tym procesem nie zwlekać, gdyż może Was ominąć naprawdę okazyjna promocja.


Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z HBO Max do 31 marca, to zapłacicie 19,99 złotych – taka też kwota będzie pobierana każdego kolejnego miesiąca. Regularny koszt to z kolei 29,99 złotych, więc o 33 procent więcej. Mówimy więc tu o zniżce dosyć pokaźnych rozmiarów. Dotychczasowi abonenci nie muszą się niczym martwić – także zapłacą wyłącznie 19,99 złotych.

Powodów do obaw nie mają również subskrybenci Canal+ z dotychczasowym dostępem do HBO GO – zostaną oni automatycznie przeniesieni do nowej platformy. Podobnie ma się sprawa w przypadku Polsat Box, gdzie cena także wyniesie 19,99 złotych. Klienci sieci Vectra oraz UPC również mogą skorzystać z tej promocji.

HBO Max zaoferuje także o wiele bogatszą bibliotekę dostępnych tytułów niż HBO GO. Mowa tu nie tylko o tytułach HBO Originals, ale również ofercie DC, Adult Swim, Cartoon Network czy Warner Bros. W przypadku tego ostatniego dystrybutora sytuacja prezentuje się najciekawiej. Wszystkie produkcje od Warner Bros trafią na HBO Max dokładnie 45 dni po swojej kinowej premierze. Już w drugiej połowie kwietnia doczekamy się więc np. obecności „The Batman”.

Już teraz oglądać możemy chociażby Diunę w rozdzielczości 4K czy Matrix Zmartwychwstania. HBO obiecuje oczywiście regularne aktualizacje biblioteki, więc zapewne w najbliższych tygodniach i miesiącach doczekamy się sporych ogłoszeń w tej kwestii. Teraz pozostaje tylko czekać na to jak Polska przyjmie premierę HBO Max i czy zainteresowanie usługą będzie większe, niż w przypadku HBO GO.

Źródło i foto: HBO