Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Netflix utrudnia współdzielenie kont. Nowy mechanizm już działa
Niedziela, 02 Styczeń 2022 17:08, Wpisany przez Maksym Słomski
netflix weryfikacja konta
Zagościł także w Polsce.

Netflix przez długi czas przymykał oczy na nielegalny w świetle regulaminu serwisu proceder współdzielenia konta z osobami spoza najbliższej rodziny. W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy Was, że w Polsce ruszyły testy weryfikacji dwuskładnikowej, mającej na celu utrudnienie logowania na jedno konto osobom z różnymi adresami IP. Wygląda na to, że firma powróciła do tych praktyk, rozciągając swoją akcję na kolejne kraje oraz kolejnych użytkowników.

Współdzielenie konta na Netflix możliwe, ale coraz trudniejsze


Weryfikacja użytkownika poprzez e-mail lub SMS na Netflix pojawiła się po raz pierwszy w marcu ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych. Wiceprezes Netfliksa Reed Hastings uspokajał w kwietniu, iż firma przez jakiś czas przymknie oko na popularne praktyki współdzielenia kont w usłudze, ale wygląda na to, że cierpliwość giganta jest na wyczerpaniu. Tym razem o konieczności wpisania kodu przy logowaniu donoszą Włosi.

"Pomóż nam potwierdzić, że to Twoje konto. Możemy wysłać kod weryfikacyjny na adres <adres e-mail> lub pod numer *** *** XYZ" - głosi komunikat.


We Włoszech, podobnie z resztą jak w Polsce widoczny jest przycisk "zweryfikuj później", pozwalający kilka razy ominąć zabezpieczenie. W sieci internauci mówią, że czasem przycisk nie działa, innym razem daje możliwość jednokrotnego ominięcia weryfikacji, a w niektórych przypadkach da się z niego skorzystać kilkukrotnie.

weryfikacja konta netflix
Tego rodzaju komunikaty widywali też użytkownicy Netflix w Polsce. | Źródło: Netflix

Czas tyka. Cierpliwość Netfliksa jest zaskakująca


Netflix zapewne w końcu rozciągnie weryfikację na wszystkie konta. Kiedy? Firma nie zwykła się chwalić tego rodzaju decyzjami. Jedno jest pewne: jeśli metoda będzie skuteczna i nie przełoży się na zmniejszenie aktywnej liczby subskrybentów, zagości na stałe u każdego.

Dobra wiadomość jest taka, że wbrew plotkom Netflix nie blokuje kont, na których wykryje podejrzaną aktywność. Kłamstwem są też informacje o rzekomych "karach" i "dopłatach" za współdzielenie kont. Najgorszym, co może spotkać osoby współdzielące konta, jest utrudniona procedura logowania, zakup legalnej w świetle zasad subskrypcji lub... rezygnacja z oglądania popularnego VOD.

Źródło: smartworld.it, mat. własny