Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Microsoft otworzył wirtualne muzeum Xbox. Wygląda świetnie
Środa, 24 Listopad 2021 19:25, Wpisany przez Piotr Malinowski
xbox muzeum 3
Interaktywna podróż po historii marki.

Xbox otrzymał swoje własne wirtualne muzeum, gdzie każdy użytkownik może krok po kroku odbyć podroż po historii marki - począwszy rzecz jasna od pierwszej konsoli mającej premierę w 2001 roku, a na Xbox Series X|S z 2020 roku kończąc. Niespodzianek jest jednak więcej.

Xbox Museum - coś dla fanów marki


Dokładnie dwadzieścia lat minęło od wejścia firmy Microsoft na rynek konsol. Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni byliśmy świadkami wielu akcji promocyjnych i marketingowych mających na celu zwrócenie uwagi na jubileusz obchodzony przez markę Xbox. Teraz przygotowano coś, co spodoba się szczególnie osobom niezbyt znającym historię „zielonych” konsol.

Mowa o Xbox Museum, czyli wirtualnym i interaktywnym muzeum poświęconym sprzętom gamingowym Microsoftu. Za jego pomocą możemy odwiedzić 132 „przystanki”, z których każdy opowiada o innym aspekcie losów konsol Xbox. Wszystko zostało przygotowane w formie internetowej gry wideo z otwartym świecie, gdzie możemy swobodnie się poruszać i przy okazji widzieć inne osoby akurat przeglądające muzeum.

xbox muzeum 1Źródło: wł.

To jednak nie wszystko. Jeśli posiadacie konto Microsoft od wielu lat i jesteście mocno związani z konsolami Xbox, to dla Was przygotowano coś ekstra. Mowa o tzw. „własnej podróży”, do której wymagane jest zalogowanie się do własnego konta. Wtedy też pobrane zostaną z niego wszystkie dane o aktywności i krok po kroku otrzymacie pakiet nostalgicznych informacji na temat ogrywanych produkcji i posiadanych platform na przestrzeni ostatnich lat.

Całość prezentuje się naprawdę świetnie – w tle pogrywa klimatyczny soundtrack, a na „ścianach” muzeum widnieją sceny z gier Microsoftu. Dodatkowo każde wydarzenie dostępne w muzeum jest interaktywne – kliknięcie w nie spowoduje wyświetlenie szczegółów na jego temat. Warto też wspomnieć, że gigant z Redmond zamieścił w projekcie także niezbyt dobre zdarzenia.

xbox muzeum 2Źródło: wł.

Czerwone pierścienie śmierci z Xboxa 360? Zamknięcie platformy Mixer? Niezbyt udany debiut Xboksa One? To wszystko znajdziecie w wirtualnym muzeum. Jeśli interesuje więc Was historia marki Xbox, to nie możecie przejść obok tego przedsięwzięcia obojętnie.

Źródło i foto: Xbox