Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Spotify ułatwi słuchanie muzyki z najpopularniejszych seriali Netflixa
Środa, 24 Listopad 2021 18:00, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify netflix 2
To wynik współpracy firm.

Spotify nawiązało współpracę z platformą Netflix, której skutkiem jest pojawienie się w usłudze zupełnie nowej sekcji. Mowa o tzw. Netflix Hub, gdzie znaleźć można oficjalne listy odtwarzania zawierające utwory z najpopularniejszych filmów czy seriali. Pojawią się tam również oryginalne podcasty.

Spotify i Netflix łączą siły


Ostatnie miesiące upłynęły Spotify pod znakiem… ekspansji. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o nabyciu firmy zajmującej się audiobookami, co poskutkuje w przyszłym roku debiutem licznych książek do słuchania. Teraz jesteśmy świadkami kolejnej współpracy – tym razem z platformą Netflix. Co to znaczy dla użytkowników?

Oczywiście nie obejrzymy na Spotify filmów i seriali. Chodzi o specjalną sekcję nazwaną Netflix Hub, gdzie już teraz można słuchać setek utworów z najpopularniejszych oryginalnych produkcji Netflixa. Wszystko jest zatwierdzone i oficjalne, więc jeśli szukacie sprawdzonego miejsca z soundtrackami, to Spotify ma dla Was odpowiedź.

spotify netflix 1Źródło: wł.

To jednak nie koniec. W sekcji Netflix Hub odnajdziemy szereg podcastów realizowanych na zlecenie platformy streamingowej. Wiele obecnych tam treści można rzecz jasna znaleźć poza dodaną właśnie zakładką, ale jej wprowadzenie niewątpliwie ułatwia proces poszukiwań. Wielce prawdopodobne jest także to, że Netflix zajmie się produkcją ekskluzywnych materiałów, które będą dostępne wyłącznie na Spotify.

Netflix Hub nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników – wyszukanie sekcji ręcznie skończyło się u mnie fiaskiem. Można do niej przejść jednak z poziomu dedykowanego linku.

Źródło: Android Police, wł.