Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Netflix otwiera sklep z gadżetami
Piątek, 11 Czerwiec 2021 08:29, Wpisany przez Maksym Słomski
sklep netflix
Dobre posunięcie.

Netflix wciąż poszukuje nowych sposobów na maksymalizację swoich zysków z prowadzenia najpopularniejszej na świecie platformy VOD, czyli udostępniającej wideo na żądanie. Jakiś czas temu informowaliśmy, że jednym ze środków jest skuteczniejsza walka z osobami współdzielącymi swoje konta. Teraz amerykańska firma, dość niespodziewanie, uruchomiła swój własny sklep z gadżetami, związanymi z filmami i serialami.

Sklep Netflixa to strzał w dziesiątkę


Pod adresem Netflix.shop w Stanach Zjednoczonych zaczął działać sklep internetowy, w którym można kupić odzież i produkty lifestylowe związane z produkcjami Netflixa oraz samą marką. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszą się wybrane dzieła Netflixa (Stranger Things, BoJack Horseman, Wiedźmin), może się to okazać doskonałym posunięciem. Pod wskazany adres mogą się udać także polscy internauci, jednakże nie będą mogli dokonać zakupów.

netflix sklep
Źródło: mat. własny z Netflix.shop

Netflix za sklep bierze się z zaskakująco niewielkim rozmachem, pragnąc prawdopodobnie uniknąć ewentualnej wielkoskalowej "wtopy". Josh Simon, który kieruje działem produktów konsumenckich Netflix, nazwał sklep mianem "butiku", który początkowo będzie zawierał tylko produkty związane z kilkoma produkcjami, takimi jak Yasuke i Eden. Produkty oparte na francuskim programie kryminalnym Lupin pojawią się na stronie jeszcze w tym miesiącu, dodał Simon.

Netflix przy współpracy z Shopify stworzył platformę, która może cieszyć się sporym zainteresowaniem ze strony przynajmniej części z 200 milionów subskrybentów, o ile tylko pojawi się ona także poza USA. Kinomaniacy lubią kupować gadżety związane z ich ulubionymi produkcjami - dlaczego Netflix miałby dopuszczać, aby pozostawiali swoje pieniądze w kieszeniach firm trzecich?

Źródło: Netflix