Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Netflix pobierze dla Ciebie filmy i seriale, które mogą Ci się spodobać
Wtorek, 23 Luty 2021 11:25, Wpisany przez Anna Borzęcka
netflix-pobieranieRatunek na wypadek braku internetu.

Na przestrzeni lat Netflix został udoskonalony pod wieloma względami, otrzymując niejedną ciekawą i przydatną funkcję. Tak się składa, że ten właśnie doczekał się kolejnej. Dzięki niej aplikacja automatycznie pobierze na Twoje urządzenie filmy i seriale, które jej zdaniem mogą Ci się spodobać - tak aby w przypadku braku dostępu do Wi-Fi lub Internetu w ogóle zawsze czekało na Ciebie coś do obejrzenia.

Sprytne rozwiązanie Netflixa


Pobrane dla Ciebie, bo tak brzmi nazwa nowej funkcji, stanowi rozszerzenie funkcji Inteligentnego pobierania, która usuwa obejrzane przez Ciebie odcinki seriali i zastępuje je kolejnymi, pobranymi przy dostępie do sieci Wi-Fi. Funkcja Pobrane dla Ciebie pobiera jednak nie tylko seriale, ale również filmy. Mowa o niemal wszystkich treściach dostępnych w katalogu Netflixa – niemal wszystkich ze względu na pewne licencyjne ograniczenia. Zatem, dzięki niej masz szansę odkryć wiele interesujących filmów i seriali.

Aplikacja Netflixa rzecz jasna pozwala ustalić, ile miejsca w pamięci smartfonu chcemy zarezerwować dla treści, które zostaną pobrane. Mowa o maksymalnie 5GB przestrzeni dla pojedynczego profilu. Pobieranie filmów i seriali rozpocznie się, gdy tylko smartfon połączy się z siecią Wi-Fi.

Netflix wczoraj rozpoczął udostępnianie nowej funkcji wszystkim użytkownikom urządzeń z systemem Android, także w Polsce. Tak więc, jeśli jeszcze nie możesz z niej skorzystać, powinno się to zmienić niebawem. W przyszłości zadebiutuje ona także na smartfonach z iOS – wkrótce rozpoczną się jej testy na tej platformie.

netflix-pobrane-dla-ciebie
Funkcja Pobrane dla Ciebie w aplikacji mobilnej Netflix. | Źródło: Netflix

Netflix - Pobrane dla Ciebie – jak aktywować?


Aby włączyć funkcję Pobrane dla Ciebie, wystarczy włączyć na smartfonie z Androidem aplikację Netflix i po wybraniu profilu przejść do zakładki Pobrane pliki. Jeżeli już masz do niej dostęp, ujrzysz baner, który pozwoli Ci na jej włączenie. Gdy tego dokonasz, ustal ilość pamięci, którą chcesz funkcji udostępnić. To wszystko – gdy tylko połączysz się z siecią Wi-Fi, Netflix coś ciekawego dla Ciebie pobierze.

Pamiętaj, że aplikację Netflix, nie tyko w wersji przeznaczonej na urządzenia z Androidem, możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Netflix, fot. tyt. Canva