Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » "Wiedźmin" - drugi sezon serialu prawdopodobnie zaliczy kolejne opóźnienie
Wtorek, 19 Styczeń 2021 12:58, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiedzmin 2 sezon 1Smutne wieści.

Premiery większości filmów i seriali zostały przesunięte na 2021 rok lub później. Nie inaczej jest w przypadku „Wiedźmina”, czyli netflixowej adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego. Jak się jednak okazuje, pandemia nie była jedynym powodem takiego stanu rzeczy.

"Wiedźmin" - kolejne szczegóły dotyczące drugiego sezonu


Początkowo planowano wypuścić drugi sezon serialu jeszcze w 2020 roku. Oczywiście nie doszło to do skutku z wiadomych przyczyn. Prace na planie zawieszono potem jeszcze raz wskutek wykrycia kilku zakażeń koronawirusa na planie.

Nie tak dawno jednak mieliśmy do czynienia z kolejnymi smutnymi doniesieniami. W grudniu zeszłego roku Henry Cavill - odtwórca roli Geralta z Rivii – podczas nagrywania jednej ze scen doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. Aktor został zmuszony do udania się na rehabilitację, co spowodowało opóźnienie w realizacji ujęć z jego obecnością.

Prac na planie na szczęście wtedy nie zawieszono. Nie wiadomo było jednak do końca kiedy Cavill będzie w stanie powrócić do pracy. To tyle z nieszczęśliwych wieści – jak poinformował na swoim Twitterze Paul Bullion (Lambert), wiedźmini ponownie wyruszyli na szlak.Jest to niewątpliwie świetna informacja, lecz nieubłagalnie łączy się z kolejnym opóźnieniem. Początkowo nagrywanie drugiego sezonu miało potrwać do lutego 2021 roku. Z powodu kontuzji aktora termin uległ przesunięciu (według Redanian Intelligence) na marzec.

Oznacza to, że prawdopodobnie na Netflixie kolejna część serialu zadebiutuje dopiero na jesieni, a nie jak wcześniej plotkowano – w sierpniu. Nie mamy oczywiście na to jakiegokolwiek wpływu, więc pozostaje cierpliwie czekać i modlić się, by nie pojawiło się po drodze więcej komplikacji.

Źródło: Twitter, Redanian Intelligence / Foto. Netflix