Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Razer zaprezentował „smart maskę” z… podświetleniem RGB - Project Hazel
Środa, 13 Styczeń 2021 12:35, Wpisany przez Piotr Malinowski
razer maska 1Wygląda ciekawie.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywarła ogromny wpływ na niemalże wszystkie aspekty naszego życia. Pierwsze miesiące globalnego problemu były nie tylko momentem szoku, ale także mobilizacji wielu wpływowych firm i koncernów. Wiele z nich uruchomiło nawet specjalne linie produkcyjne w celu tworzenia np. respiratorów czy maseczek ochronnych.

Maska od Razera to świetna ochrona i... światełka


Przykładem jest chociażby marka Razer, która przede wszystkim kojarzona jest z akcesoriami gamingowymi. W minionym roku zdecydowała się jednak na wspomożenie medyków i potrzebujących, co poskutkowało wyprodukowaniem milionów maseczek. Jak się okazuje, firma pracowała dodatkowo przy jeszcze jednym „pandemicznym” projekcie.


Mowa o „Project Hazel” czyli inteligentnej masce mającej na celu zwiększenie ochrony przed wirusami i bakteriami. Czym wyróżnia się urządzenie? Przede wszystkim obecnością filtra N95 oraz innych zabezpieczeń skutecznie utrudniających przedostawanie się drobnym bakteriom, a nawet także i kropelkom cieczy.

Dodatkowo maseczka wyposażona zostanie w dwa wentylatory zapewniające ciągły dostęp do świeżego powietrza i filtrujące co najmniej 95% cząsteczek się wraz z nim unoszących. Będzie trzeba je co jakiś czas ładować poprzez wkładanie do specjalnego etui. Nie zabraknie także funkcji sterylizacji przez wbudowaną lampkę UV. Dzięki temu sprzęt ma starczyć na naprawdę długi czas.

razer maska 2Źródło: Razer

Z innych ciekawych funkcji należy wymienić moduł wzmacniający głos. Dzięki niemu raczej nie będzie trzeba zdejmować maseczki w celu powtórzenia wiadomości drugiej osobie. Oczywiście Razer chwali się oryginalnym wzornictwem, jakością użytych materiałów oraz perfekcyjnym dopasowywaniem się urządzenia do twarzy.

Aha – nie mogło obyć się bez oświetlenia Razer Chroma RGB, które będzie można regulować według uznania. Gamingowych elementów rzecz jasna nie mogło zabraknąć. Trzeba przyznać, że „Project Hazel” wygląda naprawdę świetnie i niewątpliwie zdobędzie dużą popularność.

razer maska 3Źródło: Razer 

Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy maska trafi do sprzedaży ani jaka będzie jej cena. Na szczegóły należy jeszcze trochę poczekać.

Źródło i foto: Razer