Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Technologiczna wpadka w serialu Klan. Grafik się nie popisał
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020 10:50, Wpisany przez Maksym Słomski
klan wpadka komputer
Jakim cudem nikt tego nie zauważył?

Wpadki w filmach i serialach zdarzają się zaskakująco często, a w sieci istnieje co najmniej kilka stron internetowych, na których można je zobaczyć. Tym razem wprawne oko internautów wychwyciło zabawny lapsus, jakiego dopuścił się grafik współpracujący z ekipą polskiego serialu Klan. A może zawalił montażysta?

Zabawna wpadka w serialu Klan


Błąd transferu danych pokazany w serialu "Klan" wcale nie wyglądał jak błąd występujący w systemie Windows 10. Ba, widać to, że twórcy popularnego telewizyjnego "tasiemca" chcieli ukryć fakt korzystania z systemu Microsoftu. Niestety, zaprojektowana wcześniej grafika nie została uruchomiona w trybie pełnoekranowym. Efekt? Przezabawny.

klan wpadka
Coś tu chyba jest nie tak... | Źródło: Streamable

Na prezentowanym w serialu ujęciu widzimy elementy interfejsu systemu Windows 10 oraz obraz, który miał zostać wyświetlone w trybie pełnoekranowym, a został uruchomiony w... przeglądarce zdjęć. "ERROR kopiowanie danych" widoczny jest w dwóch różnych ujęciach. Drugie, z pojedynczą, wyświetlaną przez kilka sekund statyczną klatką, zostało dodane przez internautę, który umieścił film w sieci.Kto do tego dopuścił?


Jakim cudem ktoś nie zauważył tak oczywistego błędu na etapie montażu? Dlaczego młodzi aktorzy siedzący przed komputerem nie zorientowali się, że coś było nie tak? Być może aktorzy odgrywali swe role przed wyłączonym laptopem, a wodze fantazji puścił montażysta? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi....

Źródło: streamable