Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Donald Trump chce zakazać albo… kupić TikToka
Sobota, 01 Sierpień 2020 09:57, Wpisany przez Piotr Malinowski
tiktok 2 usaWojna trwa.

TikTok to pierwsza chińska platforma społecznościowa, która odniosła globalny sukces na taką skalę. Wraz ze wzrostem popularności coraz częściej pojawiają się spekulacje, jakoby twórcy – firma ByteDance – dzielili się danymi użytkowników z komunistycznym rządem. Najbardziej starają się tego dowieść Amerykanie, w szczególności Donald Trump.

TikTok trafi w ręce Amerykanów?


Okazuje się, że prezydent USA nie planuje się patyczkować. Jak donosi Bloomberg, jeszcze w przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie rozkaz sprzedania praw do aplikacji TikTok. Rzecz jasna sprawa nie jest taka prosta i wymagałaby zmuszenie przez Radę ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych firmy ByteDance do zbycia się usługi. Warto wspomnieć, że serwery TikToka umiejscowione są w USA. 

tiktok 1 usaŹródło: TikTok

Jak stwierdził niedawno jeden z amerykańskich sekretarzy stanu, Mike Pompeo:

Wprowadzenie zakazu TikTok w naszym kraju traktujemy bardzo poważnie i uważnie się temu przyglądamy. Jeśli chodzi niebezpieczeństwo chińskich aplikacji na telefony komórkowe, Stany Zjednoczone będą miały rację.

Dosyć szybko na ogłoszenie Trumpa odnośnie wykupienia TikToka zareagowali deweloperzy odpowiedzialni za platformę:

Chociaż zazwyczaj nie komentujemy plotek ani spekulacji, to jesteśmy pewni długoterminowego sukcesu TikTok. Setki milionów ludzi odwiedzają aplikację w poszukiwaniu rozrywki i kontaktu, w tym liczna społeczność twórców i artystów. Motywuje nas ich pasja oraz kreatywność i zobowiązujemy się do ochrony ich prywatności i bezpieczeństwa. W tym celu nieustannie pracujemy nad zadowoleniem klientów i rozwojem osób tworzących na naszej platformie.

Zobacz również: TikTok chce uciec z Chin? Problemy z prywatnością narastają

Kto miałby w takim razie przejąć TikToka? Pojawiają się doniesienia o… Microsofcie. Osobiście jestem ciekaw dalszych losów tej usługi społecznościowej. Jeśli Donald Trump na przestrzeni kolejnych dni rzeczywiście pokusi się o przedstawienie rozkazu jej przejęcie, to możemy mieć do czynienia z naprawdę ostrym zwrotem akcji. Pozostaje czekać.

Źródło: Bloomberg / Foto. TikTok