Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Szef Valve uważa, że Xbox Series X będzie lepszy od PS5
Środa, 29 Lipiec 2020 16:53, Wpisany przez Piotr Malinowski
gabe newell xbox 2
Jednoznaczne oświadczenie.

Do premiery konsol nowej generacji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Zarówno Sony, jak i Microsoft, muszą coraz częściej i dobitniej przekonywać użytkowników, że to akurat TA konsola jest lepsza. Decydujący wpływ dla wielu osób mogą mieć w ostatecznym rozrachunku wypowiedzi sławnych osób.

Gabe Newell wybierze Xboxa Series X


Gabe Newell, szef studia Valve, postanowił pomóc niektórym w wyborze. W programie The Project zadano mu pytanie odnośnie tego, która z nadchodzących konsol jest dla niego lepsza. Nie próbował uciekać od odpowiedzi. Z jego ust wyszło tylko jedno słowo – „Xbox”.Dopytany o powód takiej decyzji rzekł, że „po prostu tak jest”. Potem dodał jednak:

Nie mam większego udziału w wyścigu tej generacji. Większość prac programistycznych wykonujemy bowiem na komputerach osobistych. Z tych dwóch urządzeń zdecydowanie wybrałbym jednak Xboxa.

Taka odpowiedź generalnie nie powinna dziwić. Microsoft od dłuższego czasu integruje swoją działalność z PC. Większość gier na Xbox Series X zadziała również na systemie Windows 10, więc i Valve będzie miało mniej pracy przy dostosowywaniu niektórych produkcji. Znaczenie może tu mieć też dysk SSD.

Zobacz również: Xbox Series X zadebiutuje w połowie listopada? To prawie pewne


Czy wypowiedź Gabe’a wpłynie na sprzedać Xboksa? Szczerze w to wątpię, lecz im więcej podobnych słów, tym większa szansa na przekonanie niezdecydowanych użytkowników.

W komentarzach możecie dać znać czy już wybraliście, którą – i czy w ogóle – kupujecie jakąś konsolę dziewiątej generacji.

Źródło: YouTube / Foto. YouTube (Newshub), Microsoft