Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Marzycie o nowoczesnej i taniej krótkofalówce? Na wezwanie odpowiada Xiaomi
Czwartek, 12 Grudzień 2019 19:56, Wpisany przez Piotr Malinowski
krotkofalowka xiaomi
Kolejny interesujący projekt.

Xiaomi Youpin to specjalna platforma crowdfundingowa, której głównym celem jest pomoc pomniejszym producentom w finansowaniu ciekawych przedsięwzięć. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem i ze wsparciem chińskiego giganta technologicznego. Przykładami udanych projektów jest chociażby inteligentny budzik Bluetooth czy tytułowy bohater – BeeBest Smart Walkie-talkie.

Mowa oczywiście o nowoczesnej krótkofalówce kryjącej w sobie szeroki wachlarz funkcji oraz narzędzi. Warto zacząć od podstaw, czyli łączności – BeeBest obsługuje sieci 4G oraz Wi-Fi. Jak obiecuje producent, dwie krótkofalówki mogą komunikować się ze sobą z odległości nawet 5000 kilometrów.

xiaomi krotkofalowkaŹródło: Xiaomi

Urządzenie oferuje także możliwość przeprowadzania połączeń telefonicznych oraz sprawdzania lokalizacji w czasie rzeczywistym bez dostępu do internetu. Wszystko to dzięki hybrydowemu systemowi pozycjonowania GPS od Beidou.

Zdaniem osób odpowiedzialnych za projekt, krótkofalówka wytrzyma w trybie czuwania nawet do 60 godzin na jednym ładowaniu. Aktywne użytkowanie sprzętu skróci ten czas do 40 godzin. Ładowanie walkie-talkie odbywać się będzie przez dołączony do zestawu kabel USB-C.

Cena takiego gadżetu oscylować ma w granicach 57-60 dolarów. Podobnie jak w przypadku wczoraj opisywanego głośnika Bluetooth – nie wiadomo czy krótkofalówkę BeeBest Smart ujrzymy na polskim rynku.

Źródło: Gizmochina