Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Xiaomi wprowadza na rynek budzik Bluetooth z czujnikiem temperatury otoczenia. Cena jak zawsze kusząca
Środa, 11 Grudzień 2019 20:59, Wpisany przez Piotr Malinowski
xiaomi budzik 3
Ciekawa propozycja.

Nie każdy może zdawać sobie sprawę z tego, że Xiaomi nie zajmuje się wyłącznie produkowaniem urządzeń. Chiński koncern coraz częściej pomaga rozwijać małym firmom interesujące projekty poprzez przeprowadzanie kampanii crowdfundingowej czy reklamowej. Tak jest w przypadku tytułowego przedmiotu.

Na platformie Xiaomi (Youpin) zakończyła się właśnie zbiórka na budzik Bluetooth od firmy Qingping. Cel akcji przekroczony został dziesięciokrotnie, co przełożyło się na przyspieszenie produkcji urządzenia. Na chińskim rynku ma on zadebiutować już 14 stycznia 2020 roku.

xiaomi budzik 1Źródło: Gizmochina

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku sprzętów Xiaomi – także i tytułowy budzik charakteryzuje się prostym i eleganckim wyglądem. Brak widocznych przycisków fizycznych może być na pierwszy rzut oka mylący. Wciskana jest bowiem gumowa podstawa budzika – jedno przyciśnięcie korpusu skutkuje przedłużeniem drzemki o 10 minut, a dwukrotny klik wyłącza alarm.

Kwadratowy budzik wyposażony jest w łączność Bluetooth, co pozwala na sparowanie go ze smartfonem. Po wykonaniu tej czynności urządzenie automatycznie synchronizuje czas z zegarem na telefonie. Użytkownik może ustawić aż 16 alarmów wybierając do tego jeden z ośmiu dźwięków dzwonka. Regulowana jest także głośność sprzętu.

Oprócz tego zegar posiada czujnik temperatury otoczenia oraz wilgotności (do wykonywania pomiarów wykorzystywany jest czujnik Sensirion). Xiaomi twierdzi, że dokładność danych wynosi około 0,2 stopnia Celsjusza.

xiaomi budzik 2Źródło: Gizmochina

Budzik wyposażony jest oczywiście w wyświetlacz o automatycznie regulowanej jasności. Ekran ściemnia się o 50 procent w godzinach 22:00 – 7:00. Dodatkowo sprzęt można będzie sparować z innymi inteligentnymi gadżetami od Xiaomi poprzez aplikację MIJA.

Nie wiadomo czy Qingping Bluetooth zadebiutuje na polskim rynku. Cena budzika oscylować będzie w granicach 8-10 dolarów. 

Źródło: Gizmochina