Według raportu, dzieci spędzają ponad 30 godzin tygodniowo na korzystaniu ze smartfona

Piotr MalinowskiSkomentuj
Według raportu, dzieci spędzają ponad 30 godzin tygodniowo na korzystaniu ze smartfona
Smartfony to urządzenia, które są teraz wręcz „obowiązkiem” we współczesnych społeczeństwach. Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do Internetu i portali społecznościowych, więc nie dziwi fakt, że telefony towarzyszą nowym pokoleniom już od najmłodszych lat. Problem jednak leży w tym, ile czasu najmłodsi spędzają na korzystaniu z tych „małych komputerów”.

Jak wynika z raportu Sell Cell, 42 procent dzieci używa smartfonów przez ponad 30 godzin tygodniowo, czyli 1500 godzin rocznie. Wynik ten może niektórych razić, a u innych nie budzić jakichkolwiek emocji – wszystko zależy od tego, jakie kto ma spojrzenie na tego typu stan rzeczy. Jedno jest jednak bezdyskusyjne – żyjemy w nieco innych czasach i raczej wyżej nadmienione wyniki będą rosnąć, aniżeli maleć.

To jednak nie jedyna informacja, którą możemy wyczytać z ankiety. Firma przepytała 1135 amerykańskich rodziców posiadających dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Okazało się, że niemalże wszystkie pociechy miały już kontakt ze smartfonem, a 40 procent z nich używało telefonu za pozwoleniem opiekuna.

Ankietowani rodzice przyznali, że pozwalają swoim dzieciom na korzystanie z dobrodziejstw technologii głównie z trzech powodów: lepszy kontakt jeśli są poza domem, możliwość nauki z telefonu oraz rozmowy ze znajomymi. Jak wynika z raportu, 57 procent dzieci bawiło się na swoim smartfonie w gry wideo, a 50 procent oglądało na tych urządzeniach filmy lub telewizję internetową.

Co sądzicie o trendzie korzystania ze smartfonów już od najmłodszych lat?

Źródło: CNET

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.