Google stworzyło 50 nowych emoji, które są neutralne płciowo i (chyba) nikogo nie obrażają

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google stworzyło 50 nowych emoji, które są neutralne płciowo i (chyba) nikogo nie obrażają
 
{reklama-artykul}Google powoli przygotowuje się do premiery systemu Android Q, który zapewne zadebiutuje już na rynku całkiem niedługo. Z nową wersją oprogramowania wiąże się przygotowanie świeżych emotikony – ogólnie ma się ich pojawić około 230, z czego 53 to emoji neutralne płciowo.

Termin „neutralne płciowo” oznacza ni mniej ni więcej, że dana emotikony może reprezentować zarówno mężczyznę, jak i kobietę – nie zachodzi tu jakakolwiek identyfikacja konkretnej płci. Głównie chodzi tu o wygląd fryzury, która jednoznacznie z jaką płcią mamy do czynienia. Dokonywanie tego typu zabiegów jest obecnie coraz popularniejsze.

 
emoji googleKilka z przykładowych neutralnie płciowych emoji l Źródło: Emojipedia

Trzeba jednak rozgraniczyć dwie kwestie – nie mamy tu do czynienia z zamianą grafik. Są to zupełnie nowe emotikony, które można stosować zamiennie z emoji przedstawiającymi kobietę oraz mężczyznę. Neutralne „buźki” są przez wiele osób krytykowane, lecz dopóki mamy wybór, to warto zachować dystans i nie popadać w skrajność.

Postacie przedstawione na emoji nie posiadają w zasadzie akcesoriów i odzieży pozwalającej na jednoznaczne stwierdzenie jaką płeć ukazują. Nie uświadczymy więc krawatów lub biustonoszy. Niektóre z grafik potrafią być jednak mylące, lecz większość jest zrobiona naprawdę dobrze.

Emotikony mają być dostępne już niedługo na urządzeniach marki Pixel, lecz po premierze Androida Q trafią również na inne urządzenia z systemem od Google.

Źródło: AP

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.