Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Profesjonalna drużyna seniorów spróbuje swoich sił na turnieju CS:GO!
Piątek, 01 Grudzień 2017 12:30, Wpisany przez Wojtek Onyśków
lenovo silver snipers
Średnia wieku to 71 lat.

E-sport, a w szczególności Counter-Strike: Global Offensive, utożsamiany jest głównie z ludźmi młodymi. Obraz ten zmienia nieco polska drużyna Virtus.Pro, w której dwóch zawodników ma już na karku ponad 30 lat.

To jednak nic w porównaniu z Lenovo Silver Snipers. Drużyna złożona ze szwedzkich seniorów weźmie udział w turnieju Dreamhack Winter, który rozpoczyna się już dzisiaj.

W skład zespołu wchodzi trzech mężczyzn oraz dwie kobiety. Najmłodszy zawodnik liczy sobie 62 lata, najstarszy zaś – 81.

lenovo silver snipersLenovo Silver Snipers

Trenowania zespołu seniorów podjął się Tommy „potti” Ingemarsson, znany gracz ze sceny Counter-Strike’a. W jednym z wywiadów wyjaśnia, że nie można zapominać o seniorach i nie widzi przeszkód, by starsze osoby uczyły się gry w CS-a na wyższym poziomie.

Warto dodać, że Silver Snipers nie wezmą udziału w głównym turnieju Dreamhack. Tam z pewnością nie mieliby większych szans z najmocniejszymi drużynami z całego świata. Będą natomiast rywalizować w strefie otwartej.

Na oficjalnej stronie zespołu można między innymi przejrzeć statystyki członków drużyny. Najbardziej doświadczony z seniorów spędził w grze 69 godzin.

Źródło: Lenovo Silver Snipers