Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Kto wygra Euro 2016? Microsoft typuje wyniki
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2016 14:59, Wpisany przez Wojtek Onyśków
uefa euro 2016
Jak według Microsoftu poradzi sobie polska reprezentacja?

Microsoft przeprowadził symulację Euro 2016, wykorzystując analitykę danych Big Data, uczenie maszynowe oraz możliwości inteligentnej chmury obliczeniowej Azure. Na podstawie tych technologii powstały prognozy zarówno wyników meczów grupowych, jak i fazy turniejowej.

Według wyliczeń Microsoftu mistrzami Europy w piłce nożnej zostaną Niemcy. W finalne, różnicą jednego gola, pokonają Hiszpanów. Na swojej drodze spotkają też Rumunię, Włochy oraz Francję.

Microsoft wskazuje, że czarnym koniem turnieju może być reprezentacja Ukrainy, która dotrze aż do ćwierćfinału, w 1/8 pokonując Szwajcarów i ulegając dopiero Hiszpanom. Do podobnego etapu dojdzie Islandia, która przegra w ćwierćfinale z Francją.

Co z reprezentacją Polski? Microsoft nie jest przychylny naszej drużynie. Prognozuje, że Polacy wygrają z Irlandią Północną (co już się sprawdziło), ale przegrają zarówno z Niemcami, jak i Ukrainą.

Polski zespół wyjdzie jednak z grupy z trzeciego miejsca, by odpaść w 1/8 finału, w meczu z Francją.

W przypadku spotkania z Niemcami analitycy Microsoftu z zespołu Bing typują 65-procentowe prawdopodobieństwo wygranej Niemców, 34-procentową szansę na remis oraz 11-procentowe prawdopodobieństwo wygranej Polaków.

Oczywiście to tylko przewidywania. Warto jednak zaznaczyć, że podczas Finałów Mistrzostw Świata w 2014 roku inteligentna chmura Microsoftu poprawnie wytypowała 15 z 16 zwycięskich drużyn fazy turniejowej.

Źródło: Microsoft