Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Xbox One umożliwi nagrywanie programów telewizyjnych?
Środa, 16 Marzec 2016 12:25, Wpisany przez Wojtek Onyśków
tv-xbox
Microsoft testuje nową funkcję.

Paul Thurrott, wieloletni obserwator Microsoftu, informuje, powołując się na własne źródła, że gigant z Redmond testuje funkcję DVR w swojej konsoli. Możliwość nagrywania programów telewizyjnych miałaby się pojawić w ramach jednej z aktualizacji.

Xbox One od premiery umożliwia oglądanie telewizji bezpośrednio z poziomu menu konsoli. Wszystko dzięki dodatkowemu wejściu HDMI, za pomocą którego można podłączyć dekoder.

Teraz funkcja ta ma zostać wzbogacona o kolejne elementy. Mowa o DVR, czyli możliwości nagrywania wybranych programów telewizyjnych. Dzięki temu Xbox One mógłby zastąpić inne urządzenia stojące w salonie.

Thurrott wskazuje, że funkcja przechodzi obecnie wewnętrzne testy w ramach buildu Xbox One Threshold Beta 1603. Według informacji nagrywanie programów telewizyjnych będzie możliwe nawet podczas gry lub oglądania innego kanału.

Obecnie nie wiadomo, kiedy wspomniana aktualizacja miałaby zadebiutować. Wszystko wskazuje jednak na to, że konsola Microsoftu otrzyma kolejną interesującą funkcję.

Źródło: Thurrott