Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Windows 10 otrzyma specjalną edycję Minecrafta
Niedziela, 05 Lipiec 2015 10:43, Wpisany przez Wojtek Onyśków
minecraft win10
Pierwotny twórca Minecrafta zarzekał się, że jego gra nigdy nie trafi do Windows Store. Według Notcha aplikacje w tym sklepie są próbą zamknięcia rynku PC i stworzenia czegoś na wzór konsol. W międzyczasie Notch sprzedał jednak prawa do Minecrafta Microsoftowi. W efekcie gra trafi do Windows Store - równo z premierą Windows 10.

Minecraft: Windows 10 Edition Beta zadebiutuje w Windows Store dokładnie 29 lipca, wraz z premierą Dziesiątki. W rzeczywistości gra nie będzie niczym innym, jak portem mobilnego Minecraft: Pocket Edition. Warto zaznaczyć, że wszyscy posiadacze pełnoprawnej wersji pecetowej otrzymają Windows 10 Edition za darmo. Reszta będzie mogła ją zakupić za równowartość 10 dolarów.

W grze znajdą się dwa podstawowe tryby - Creative oraz Survival. Nie zabraknie również trybu wieloosobowego dla maksymalnie siedmiu osób w sieci lokalnej lub za pośrednictwem Xbox Live. Chwilę po premierze pojawi się aktualizacja, która umożliwi nam grę ze wszystkimi posiadaczami Minecraft: Pocket Edition - niezależnie od wykorzystywanej przez nich platformy.

Źródło: PC World / The Tech Sense