Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Relacja z Dawne Komputery i Gry 2013 w Krakowie
Poniedziałek, 25 Listopad 2013 10:57, Wpisany przez Krzysztof Gudowski

DKiG 2013

Dawne Komputery i Gry już po raz kolejny zawitały do Krakowa. Tak samo jak co roku, impreza ta przyciągnęła wielu prawdziwych fanów starych gier. Nie zabrakło również nowych osób, które postanowiły dać się porwać czarowi dawnych lat. Dlaczego coraz więcej osób wyraża swoją tęsknotę za nieco starszymi tytułami, które nie grzeszyły szczegółowością graficzną?


Rozwój technologii jest nieuchronny. Nie tylko mamy do dyspozycji coraz bardziej zaawansowane urządzenia, w tym również konsole, ale również zmianie uległo podejście wydawców do multimedialnej rozgrywki. Coraz częściej słychać głosy, że zbyt dużo uwagi poświęca się tworzeniu zaawansowanej grafiki, zamiast skupić się na grywalności. Sytuację tę bardzo łatwo można porównać do gier planszowych czy szachów. Nietrudno zauważyć, że mimo upływu czasu, te proste rozwiązania wciąż mają rzesze wiernych fanów - nie tylko wśród starszych osób. Żyjemy w takich czasach, które na każdym kroku coraz bardziej uświadamiają nam potęgę rozrywki niewymagającej dużych nakładów finansowych.

DKIG2013 1
Z drugiej strony, patrząc na premierę najnowszej konsoli PlayStation, doszukać się można pewnych powiązań między przeszłością, a teraźniejszością. Dawniej gracz musiał oczekiwać, aż jego tytuł wgra się do pamięci, a teraz nie ma pewności czy po wyjęciu z pudełka konsoli nowej generacji, w ogóle się ona uruchomi.


Dawne Komputery i Gry odwiedzane są w większości przez mężczyzn - prawdziwych geeków. Wśród nich nie brakuje również kobiet, które z dużą dozą nieśmiałości podchodzą do zabytkowych eksponatów. Sam byłem świadkiem zabawnej sytuacji, w której partnerka zapytała chłopaka czy może pogłaskać jednego z pierwszych Maców.

DKIG2013 18
W tym roku organizatorzy zdecydowanie większy nacisk położyli na integrację i aktywizację uczestników. Urządzeń, których nie można było uruchomić było naprawdę niewiele. Brakowało jednak nieco wyraźnych informacji z czym odwiedzający mają do czynienia. Plus czy minus? Zdecydowanie plus! Aby je uzyskać trzeba było wdać się w długie rozmowy z organizatorami.

DKIG2013 21
Ponieważ Dawne Komputery i Gry stały się już imprezą cykliczną, można spodziewać się, że znów zawita do Krakowa. Mamy szczerą nadzieję, że tak się stanie, bowiem przez te dwa dni można przypomnieć sobie, na czym polega prawdziwa rozrywka.

 

DKIG2013 1

DKIG2013 2

DKIG2013 5

DKIG2013 9

DKIG2013 10

DKIG2013 15

DKIG2013 19