Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 127: Mroczny horror i prototyp sławnej gry
Piątek, 08 Listopad 2013 14:54, Wpisany przez Rafał Predko

sg-127 logo

Po zeszłotygodniowym, długim weekendzie przyszedł wreszcie kolejny, równie długi jak poprzednio. Świetnym sposobem na jego spędzenie, może więc okazać się najnowsza propozycja Strefy Gracza, której zawartość znajdziecie poniżej. Prezentowane dziś gry to produkcje tak zróżnicowane, że trudno mówić tu o jakiejkolwiek ich wartości wspólnej. Każdy z tytułów oferując odmienny charakter rozgrywki, dostarczy z pewnością masę rozrywki każdemu miłośnikowi darmowych gier. Wśród dzisiejszych propozycji znalazł się bajecznie dopracowany symulator klasycznego pinballa, przerażająco klimatyczny survival horror, nietypowa gra strategiczna oraz skradanka, wykonana w technice Cell-shadingu. Niezaprzeczalną atrakcję niniejszego wydania stanowi jednak prototyp serii gier samochodowych pt. FlatOut, który przez ponad dekadę był tajemnicą, znaną wyłącznie twórcom ze studia Bugbear Entertainment. Korzystajcie więc z naszej bazy gier, polecajcie ją innym i bawcie się jak najlepiej. Mówiąc krótko - udanego weekendu...

The Pinball Arcade (Pobierz)

pinbal The Pinball Arcade to profesjonalnie wykonany symulator klasycznych fliperów. Do naszej dyspozycji oddano tu wiernie odwzorowane, wirtualne repliki faktycznie istniejących stołów do gry. Zadaniem gracza jest odbijane metalowej kuli, tak by ta uderzając w rozmaite przyciski czy też wpadając na specjalne rampy, gromadziła dla nas cenne punkty. Całość charakteryzuje się dopracowaną grafiką oraz dużą dbałością o szczegóły wszelkich detali wchodzących w skład projektu każdego z pinballi. Ta gra to prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników gatunku.Path of Shadows (Pobierz)

pathofshadow Path of Shadows to darmowa, świetnie wykonana gra akcji z gatunku skradanek. Wcielamy się tu w postać wojownika ninja, który za cel obrał sobie dotarcie do solidnie strzeżonej świątyni. Jak to w skradaniach bywa, preferowanym systemem aktywności są tu działania prowadzone z ukrycia. Jak przystało na rasowego wojownika ninja, będziemy poruszać się w cieniu. Dzięki swym umiejętnościom możemy teleportować się z jednego zaciemnionego miejsca w drugie po to by znajdując siew pobliżu potencjalnej ofiary, ukradkiem podciąć jej gardło lub wykończyć w inny sposób. Ogromną zaletą gry jest dopracowana grafika, wykonana techniką Cel-shading także klimat i grywalność, której pozazdrościć mogą komercyjne produkcje.Vapour (Pobierz)

Vapour Vapour to darmowa gra z gatunku survival horrorów, w której akcję obserwujemy z punktu widzenia osoby pierwszej. Wcielamy się tu w postać śmiałka, przebywającego na nawiedzonej wyspie. Naszym zadaniem będzie odprawienie prastarego rytuału i tym samym przepędzenie duchów. Chcąc tego dokonać, koniecznym stanie się odnalezienie wszystkich części artefaktu i umieszczenie ich w specjalnym ognisku. To i tak nie łatwe zadanie, utrudniają ataki agresywnych istot mroku, które tylko patrzą by odebrać nam życie. Całość cechuje się dopracowaną, klimatyczną grafiką oraz poczuciem nieustannego zagrożenia. Na szczególną uwagę zasługują animacje, przedstawiające wykrzywione grymasem twarze duchów pojawiające się przed naszymi oczyma. Ta gra naprawdę potrafi wystraszyć.Retro Flat-Out (Pobierz)

RETRO FLATOUT Retro Flat-Out to darmowa gra wyścigowa, będąca niepublikowanym dotychczas prototypem sławetnej serii Flat-Out. Twórcy w związku umieszczeniem swojego nowego projektu w kickstarterze, postanowili ukazać światu coś co powstało ponad dekadę temu i co dane było oglądać tylko im. Do naszej dyspozycji oddano tu cztery modele samochodów, oraz cztery zróżnicowane trasy, po których ścigamy się ze sterowanymi przez komputer rywalami. W projekcie tym połączono zręcznościowy model sterowania pojazdem z dopracowanym silnikiem fizycznym. Dzięki temu, wystarczy chwila nieuwagi, by wypadając z trasy, skosić barierki umiejscowione na obrzeżu trasy. Należy dodać, że wszelkie kolizje znajdują swe odzwierciedlenie w wyglądzie naszego pojazdu.Kingdom (Pobierz)

kingdom browse Kingdom to nietypowa gra strateiczna, uruchamiana a pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wcielamy się tu w postać władcy, w intencji którego leży rozbudowa fortecy oraz utrzymanie swojej armii. Nietypowość rozgrywki, polega tu na tym, że całą akcję obserwujemy z boku. Poruszając się konno i mając w zanadrzu kilka złotych monet, musimy przeznaczyć je na produkcję broni oraz rekrutację rycerzy. Z czasem przyjdzie nam również wznoszenie fortyfikacji oraz wypłata żołdu. Pieniądze zdobywamy podnosząc z ziemi to co pozostawili po sobie zabici przeciwnicy, atakujący z każdym nadejściem nocy.Zobacz również: