Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 125: Darmowa gra MMOFPS od twórców Far Cry i Crysis
Piątek, 25 Październik 2013 13:18, Wpisany przez Rafał Predko

SG 125 Logo


Od poprzedniego spotkania w Strefie Gracza minął zaledwie tydzień a my już przygotowaliśmy dla Was kolejną okazję do dobrej, weekendowej zabawy. Za pośrednictwem dzisiejszego wydania, zaprezentujemy pięć godnych uwagi tytułów, uświetniających swą obecnością naszą bazę darmowych gier. Na pierwszy ogień poszła tym razem wielce atrakcyjna gra MMOFPS, pt. Warface, stworzona przez mistrzów gatunku, na koncie których widnieją takie tytuły jak seria Far Cry oraz Crysis. Miłośnicy horrorów, zwrócą z pewnością uwagę na produkcję zwaną The Unknown, oferującą mroczny, schizoidalny wręcz klimat i losowy układ map. Dyshonorem dla zwolenników rozgrywki w stylu Tower Defense, byłoby natomiast, pominięcie gry pt. Steam Defense, rozgrywanej na odległej planecie. Zwieńczenie dzisiejszego spotkania stanowią zaś dwie, bardzo rozbudowane gry przeglądarkowe, wydane przez Mellongames, którymi są Dragons Call i AD400. Życząc udanego weekendu, zapraszamy do zabawy...

Warface (Pobierz)

Warface Warface to gra z gatunku MMOFPS, stworzona przez firmę odpowiedzialną za istnienie serii Crysis oraz Far Cry. Akcja przenosi nas do nękanej wojną, niedalekiej przyszłości. Rozgrywka oferuje tryby zabawy w których będziemy mogli zmierzyć się z innymi graczami ale także takie w których, współpracując rywalizujemy ze sztuczną inteligencją. Do dyspozycji gracza oddano tu cztery klasy żołnierzy – medyk, snajper, strzelec oraz inżynier. Każdy z nich cechuje się typowymi dla siebie zdolnościami przydatnymi w trakcie działań zespołowych. Twórcy umożliwili też korzystanie z różnego rodzaju modyfikowalnych broni oraz innych gadżetów, które nabywamy wraz z postępami w grze. Tytuł ten stworzony został na silniku CryEngine 3, dzięki czemu uświadczymy tu wspaniałej grafiki oraz realistycznych animacji.Steam Defense (Pobierz)

steam defense Steam Defense to darmowa gra łącząca w sobie cechy strategii z gatunku Tower Defense oraz przepełnionej akcją strzelanki z elementami RPG. Na czas rozgrywki przenosimy się na odległą planetę, gdzie twa walka pomiędzy trzema rasami. Opowiadając się po stronie jednej z nich, jednocześnie wybieramy też przewidzianą dla niej kampanię. Zabawa polega na pokonywaniu kolejnych etapów, zaznaczonych na mapie. Podczas zabawy sterujemy naszym bohaterem, w ślad za którym podążają podwładni a zadanie to powstrzymać przeciwników napierających na nasza bazę oraz zniszczyć bazę oponenta. Podczas rozgrywki rozwijamy swe umiejętności a także zdobywamy dostęp do nowych jednostek broni oraz budynków. Całość charakteryzuje się dużą grywalnością.The Unknown (Pobierz)

TheUnknown The Unknown to darmowa, pierwszoosobowa gra przygodowa, będąca bardzo klimatycznym horrorem. Wcielamy się tu w postać osobnika, który przemierzając samotnie mroczne labirynty, próbuje wydostać się na światło dzienne. To z pozoru banalne zadanie, utrudnia fakt, że miejsce, to jest nawiedzone a kontakt z istotami reprezentującymi świat cienia, wywołuje u naszej postaci objawy szaleństwa. Zabawa kończy się gdy zwariujemy na dobre, dlatego podczas zabawy liczy się szybkość i orientacja w terenie. Co ciekawe przy każdym podejściu do zabawy zmienia się układ labiryntu, oraz umiejscowionych w nim niebezpieczeństw, dzięki czemu tytuł ten stanowić może rozrywkę na wiele długich godzin.AD400 (Pobierz)

AD400D AD400 to darmowa przeglądarkowa gra strategiczna typu MMO z grafiką 2D, bez konieczności instalacji. Tytuł oferuje elementy rywalizacji PvP oraz PvE. Akcja AD400 ma miejsce podczas inwazji Hunów na Europę w piątym wieku, kiedy podzielone zostało Imperium Rzymskie. Gracze mogą dołączyć do jednej z frakcji i budować miasta, rekrutować bohaterów oraz tworzyć armie. Każda frakcja ma swój unikalny styl architektoniczny, bohaterów i jednostki. Bohaterowie i jednostki zdobywają doświadczenie i stają się coraz silniejsze poprzez walki w instancjach i kampaniach wojennych przeciwko innym graczom. W AD400 znajdziemy ponad 60 unikalnych jednostek. W AD400 oprócz zwykłych potyczek na arenie lub na mapie świata, możemy również atakować zamki innych graczy, ale co najważniejsze, można uczestniczyć w wielkich walkach podczas Wojny Światowej.Dragon's Call (Pobierz)

dragons call Dragon's Call to bardzo rozbudowana tekstowa gra MMORPG w stylu fantasy, z animowanymi scenami batalistycznymi. Tytuł ten oferuje elementy rywalizacji PvP jak i PvE. Dla urozmaicenia waszej rozgrywki zostały oddane cztery klas postaci: Rycerz, Mag, Zabójca oraz Wampir. Fabuła przenosi Nas do mitycznego świata Still Land, gdzie będziemy musieli odnaleźć zaginionego Księcia, a przy okazji zapobiec zagładzie całej krainy. W Dragon’s Call zmierzymy się zarówno z ogromną ilością potworów zagrażających Still Land, jak i z prawdziwymi graczami. Weźmiemy udział w wojnach gildii, turniejach oraz arenowych potyczkach. Gra oferuje ogromne możliwości rozwoju postaci (umiejętności, statystyki, ulepszanie ekwipunku i wiele, wiele innych). Na samym początku rozgrywka może wydawać się trywialna, ale w miarę jak zdobędziemy kolejne poziomy stopień trudności znacząco wzrośnie.Zobacz również: