Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 121: Kultowe bijatyki i karciane RPG
Piątek, 27 Wrzesień 2013 13:35, Wpisany przez Rafał Predko

SG 121 logo

Przed laty, gdy powszechnie dostępne dziś komputery domowe czy konsole istniały jedynie w sferze marzeń, jedynym źródłem dostarczającym wirtualnej rozrywki, były automaty do gier. Wrzucając doń monetę lub metalowy żeton, przenosiliśmy się w świat zręcznościowych zmagań i rywalizacji, który jednak kończył się z chwilą wyczerpania zapasów gotówki. Obecnie możemy grać do woli i co najważniejsze, nie wychodząc nawet z domu. Dlaczego o tym piszę? Otóż w dzisiejszym wydaniu Strefy Gracza, znalazły się aż cztery propozycje, które schematem rozgrywki kultywują ducha przeszłości. Te gry to tzw. „chodzone” bijatyki, a wśród nich znajdziemy współczesne wariacje na temat takich hiciorów jak Golden Axe, Final Fight czy Street Fighter. Przy okazji tej spotkacie wielu wirtualnych twardzieli, którzy nie bacząc na okoliczności, fasonują buźki swym przeciwnikom. Co ciekawe, do ekipy tej dołączyli również bracia Mario i wierzcie, nie jest to żaden żart. Przeciwwagę gatunkową, dla wyżej wymienionych stanowi natomiast nieziemsko wciągająca gra w klimatach fantasy, reprezentująca gatunek karcianek z elementami RPG. Zapraszamy...

Final Fight Alpha (Pobierz)

FF Alpha Final Fight Alpha to darmowa gra, reprezentująca gatunek bijatyk, popularnych przed laty dzięki automatom na żetony. Pierwowzór niniejszej gry również pochodzi z tamtych czasów a uwspółcześniona wersja, stanowi jego doskonałe wręcz ucieleśnienie. Do naszej dyspozycji oddano tu 8 postaci, różniących się od siebie wyglądem oraz technikami walki. Wśród bohaterów znajdziemy trójkę, dostępną w oryginalnym Final Fight oraz zawodników znanych z cyklu Street Fighter. Zabawa polega na wędrówce poprzez kolejne etapy, którą urozmaicają walki z napotkanymi przeciwnikami. Standardowo dla tego typu gier korzystać możemy ze znalezionych broni a na końcu każdego etapu czeka nas starcie z bossem.Golden Axe Genesis (Pobierz)

Golden Axe Genesis Golden Axe Genesis to darmowa gra z gatunku „chodzonych bijatyk”, będąca nieoficjalnym spadkobiercą jednej z legend świata gier komputerowych. Fabularnie tytuł ten cofa nas do wydarzeń, mających miejsce przed tym co znamy z pierwowzoru. Nie zmieniają się jednak zasady zabawy. Jej celem będzie przemierzanie kolejnych etapów i gromienie rozmaitych przeciwników, pojawiających się na naszej drodze. Wybierając jedną z ponad 10 zróżnicowanych postaci weżniemy więc udział w wielkiej bitwie. Znawcy tytułu wiedzą zapewne, że w oryginalnym Golden Axe mieliśmy możliwość dosiadania bestii. Dokładnie tak samo będzie i tym razem. Potwory oprócz tego, że stanowią środek transportu, to na dodatek wspierają w walce. We wspólnej grze może uczestniczyć aż czterech graczy.Card Hunter (Pobierz)

cards hunter Card Hunter to przeglądarkowa gra strategiczna, w której zawarto również elementy karcianki oraz RPG. Przystępując do zabawy, przejmujemy kontrolę nad grupą awanturników, którzy w poszukiwaniu przygód i bogactwa, zapuścili się w podziemia pełne niebezpieczeństw. Rozgrywka przebiega w trybie turowym a wszystkie działania wykonywane są za pomocą kart, które gromadzimy w miarę postępów w rozgrywce. Kluczem do sukcesu jest więc powiększanie swej kolekcji oraz umiejętne korzystanie z odpowiednio poskładanych talii. Całość charakteryzuje się dużą grywalnością. Dla kolekcjonerów i fanów karcianek w klimatach fantasy, jest to pozycja wręcz obowiązkowa.Super Mario Brawl (Pobierz)

Super mario Brawl Super Mario Brawl to darmowa, chodzona bijatyka, w której po raz kolejny wcielimy się w postać jednego z wąsatych hydraulików. Tak, tak to nie żart tym razem bracia Mario, z klasycznej dla siebie gry platformowej, przenieśli swą aktywność do świata w którym jedynym argumentem jest prawo pięści. Przemierzając więc kolejne poziomy będziemy prać się z rożnymi przeciwnikami, typowymi dla świata Mario Bross. Urozmaiceniem w zabawie będą etapy w których przyjdzie nam np. pilotować samolot. Co ważne, podczas walki nasi bohaterowie mogą używać rozmaitych broni. Istnieje również mozliwość wspólnej zabawy dwóch graczy przy jednym komputerze. Twórcom udało się zachować klimat pierwowzoru, pomimo tego, że schemat rozgrywki znacząco od niego odbiega.Fighting Street (Pobierz)

fighting street Fighting Street to darmowa bijatyka z elementami RPG, której bohaterami są KEN i RYU, czyli zawodnicy znani z cyku gier Street Fighter. Wybierając jedna z dostępnych postaci, przemierzać będziemy kolejne etapy, stawiając opór agresywnym przeciwnikom. Oprócz walk, w których korzystamy z klasycznej dla bohaterów palety ciosów, będziemy musieli radzić sobie również z rozmaitymi pułapkami, oraz przeszkodami. Podczas zabawy niezbędna okaże się więc zręczność. Co ciekawe, pokonywanie oponentów dostarcza nam punktów doświadczenia, dzięki którym awansując na wyższe poziomy, rozwijamy swe umiejętności.Zobacz również: