Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 120: Zestaw dla wojowników
Piątek, 20 Wrzesień 2013 11:23, Wpisany przez Rafał Predko

SG120 logo

Rozpoczyna się właśnie kolejne spotkanie w Strefie Gracza. Witając, zapraszamy do wspólnej zabawy, której źródło stanowić będą prezentowane tu, darmowe gry komputerowe. Rozpoczynający się właśnie weekend, to idealna wręcz okazja by poświęcając im nieco swojego czasu, przenieść się do świata wirtualnej rozrywki. Tym razem przygotowaliśmy zestaw godny prawdziwych wojowników. W jego skład wchodzą m.in. osadzona w średniowieczu, świetnie wykonana, wieloosobowa gra akcji pt. War of the Roses, oraz coś co uraduje wielbicieli rozgrywek w klimatach DOTA2 i LoL, czyli gra zwana Smite. Oprócz tego mamy również dwa FPS-y, z których jeden to inspirowane Matrixem dzieło polskich twórców, drugi zaś zabierze nas w podróż po dnie oceanu. Ostatnią z gier stanowi produkcja z pogranicza strzelanki oraz RPG, utrzymana w komiksowym klimacie. Są tu jacyś wojownicy?  Do dzieła... walczcie więc, bawiąc się przy tym jak najlepiej.

War of the Roses (Pobierz)

war of roses War of the Roses to gra akcji z gatunku MMO, funkcjonująca jako produkt Free to Play. Na czas rozgrywki przenosimy się w czasy średniowiecza gdzie wcielając się w postaci rycerzy, walczymy w drużynowych potyczkach. Przystępując do zabawy tworzymy swojego wojownika, który w miarę postępów w rozgrywce rozwija umiejętności oraz zyskuje możliwość używania co raz skuteczniejszego oręża. Tytuł ten może być nie lada atrakcją dla miłośników historii, bowiem bitwy w których uczestniczymy a także sprzęt z którego korzystamy, zostały odwzorowane względem rzeczywistości. War of the Roses oferuje dopracowaną grafikę oraz specyficzny, aczkolwiek bardzo atrakcyjny klimat zabawy.Smite (Pobierz)

smite Smite to gra MMO, funkcjonująca na zasadach Free to Play, oferująca rozgrywkę zbliżoną do tego co znamy takich hitów jak LoL czy DOTA2. Różnica pomiędzy tymi tytułami a niniejszą grą jest taka, że zamiast sterowania typowego dla RTS, zastosowano tu system kontroli, typowy dla trzecioosobowych gier akcji. Co ważne, właśnie z tej perspektywy obserwujemy wszystko to, co dzieje się na ekranie monitora. Gracze przystępujący do rozgrywki, wcielają się w postaci mitycznych Bogów, rywalizujących ze sobą o dominacje. Walka toczona jest w sześciu zróżnicowanych trybach takich jak Assalut, Conquest, Arena, Domination, Joust, Practice. Smite cechuje się dużą dynamiką rozgrywki oraz dopracowaną grafiką.Hot Zomb (Pobierz)

hot-zomb Hot Zomb to darmowa gra akcji z elementami RPG, w której walczymy z hordami zombie. Na czas zabawy przejmujemy kontrole nad trojgiem młodych ludzi, którzy jako zespół rockowy przybyli do małego miasteczka. Zbiegiem okoliczności trafiamy na inwazję żywych trupów, walka więc będzie nieunikniona. Gracz steruje tu poczynaniami całej trójki z tym że wybierając jedna z postaci, reszta kontrolowana zostaje przez komputer. W trakcie walki nasi bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia i tym samym awansują na wyższe poziomy. Dzięki temu stają się oni skuteczniejsi w trakcie walki. Oczywiście zdobywamy też rozmaite bronie a także inne przedmioty w tym pieniądze. Całość okraszona została kolorowa grafiką w komiksowym stylu.FarSky (Pobierz)

farsky FarSky to darmowa gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek, której akcja przenosi nas na dno oceanu. Wcielamy się w postać osobnika uwięzionego w podwodnym świecie. Naszym zadaniem będzie wydostać się na powierzchnię. Chcąc jednak tego dokonać koniecznym będzie zbudowanie łodzi, której części odnajdujemy w rozmaitych zakamarkach. Żeby nie było za łatwo, pojawiać będą się też rozmaite, podwodne bestie i drapieżniki z którymi walczymy za pomocą dostępnych broni. Całość charakteryzuje się dopracowaną grafiką i nietypowym podejściem do tematu FPS.SUPERHOT (Pobierz)

superhot SUPERHOT to darmowa gra z gatunku FPS, uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Tytuł ten jest produkcją wykonaną w całości przez twórców z Polski. Za jej sprawą przeniesiemy się do wirtualnego świata, w którym na każdym kroku czekają na nas przeciwnicy. Zadaniem jest zabicie każdego wroga znajdującego się na planszy, co pozwoli przedostać się na kolejny poziom. Co ciekawe mamy tu do czynienia z efektami znanymi z filmu Matrix, polegającymi na zwolnieniu czasu, który przyspiesza nieco gdy zaczynamy się poruszać. Zabawa jest naprawdę przednia i jak się okazuje, nie zawsze tak łatwa jakby mogło się wydawać. Cechy gry to świetny pomysł, duża grywalność oraz rozbudowany silnik fizyczny.Zobacz również: