Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 118: America's Army i inne spojrzenia na FPP
Piątek, 06 Wrzesień 2013 13:04, Wpisany przez Rafał Predko

sg 118 logo

Niezmiernie miło nam jest powitać wszystkich w najnowszym wydaniu Strefy Gracza. Zupełnie przypadkiem powstało dziś zestawienie wyjątkowe, takie w którym każda z pięciu prezentowanych (darmowych) gier oferuje model rozgrywki, znany jako FPP. Pomimo tej cechy wspólnej a może dzięki niej właśnie, pojawia się niepowtarzalna okazja, by uświadomić sobie, jak zróżnicowane mogą być pomysły twórców, w kwestii ukazania akcji z perspektywy osoby pierwszej. Poniższe tytuły są tego doskonałym dowodem. Wśród nich znajdziecie bowiem najnowszą odsłonę kultowej strzelanki Multiplayer - America's Army oraz klimatyczny Survival Horror pt. Hide and Seek. Pojawi się też okazja by zapolować na Yeti lub dla odmiany skonfrontować z najeźdźcami, atakującymi platformę kosmiczną. Miłośnicy klasycznej zabawy w stylu Doom czy Wolfestein, również powinni być zadowoleni. Powód to bardzo grywalna strzelanka w stylu retro, której towarzyszą rytmy siarczystego Gangsta Rapu. I to tyle na dziś... Życząc wyśmienitej zabawy, ogłaszamy - weekend czas rozpocząć...

America's Army: Proving Grounds (Pobierz)

aa proving grounds America's Army: Proving Grounds to najnowsza, czwarta odsłona bardzo popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek wykonanych na zlecenie Armii Stanów Zjednoczonych. Chyba wszyscy gracze wiedzą, że podczas zabawy bierzemy udział w wieloosobowych rozgrywkach, podczas których każdy z uczestników wciela się w postać wyszkolonego żołnierza wojsk amerykańskich. Twórcy zatroszczyli się o to, aby jak najwierniej odwzorować realia działań wojennych, dlatego biorąc udział w rozgrywce pamiętać należy o stosowaniu taktyk i działaniu w zespole. Mówiąc krótko najnowsza odsłona serii America's Army, czerpie wszystko co najlepsze ze swych poprzednich wersji dodając od siebie sporo ciekawych nowości.GUNGODZ (Pobierz)

GUNZGODS GUNGODZ to darmowa gra z gatunku pierwszoosobowych strzelanek (FPS), oferująca rozgrywkę dla jednego gracza. Wcielamy się tu w postać uzbrojonego koleżki, który przemierzając kolejne plansze eliminuje znajdujących się na nich przeciwników. Naszym zadaniem jest dotrzeć do wyjścia nie dając się zabić. Wrogowie choć początkowo łatwi do pokonania, z czasem potrafią przysporzyć wielkich kłopotów. Na szczęście w różnych miejscach każdej z plansz porozrzucane zostały paczki z amunicją oraz apteczki. Co jakiś czas znajdziemy też nową broń. Zabawie towarzyszy znakomita muzyka w rytmach dzikiego Hip-Hopu.Hide and Seek (Pobierz)

hide and seekHide and Seek to darmowa gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Akcja gry ukazana została z punktu widzenia osoby pierwszej (FPP), dając graczom możliwość uczestniczenia w niezwykle mrocznej przygodzie. Wcielamy się tu w postać człowieka, który znalazł się w tajemniczym domu. Jak się okazuje onegdaj doszło tu do straszliwej tragedii, kiedy to psychopatyczny morderca uśmiercił wszystkich mieszkańców. Teraz jak się okazuje, zaczyna polować na nas. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi demon, który obiecuje rozprawić się mordercą, pod warunkiem że odnajdziemy i przyniesiemy kilka pozornie zwyczajnych przedmiotów. Tak oto rozpoczyna się koszmar w którym będziemy uczestniczyć. Całość charakteryzuje psychodeliczny klimat oraz sugestywna oprawa dźwiękowa.Galaxel (Pobierz)

galaxelGalaxel to darmowa gra z gatunku FPS, której akcja przeniesie nas na platformę kosmiczną. Wcielamy się tu w postać osobnika, któremu tam właśnie przyszło walczyć z niebezpiecznymi przeciwnikami. Poruszając się po terenie planszy, będziemy musieli przeżyć eliminując każdego oponenta. Są nimi dziwne, różnokolorowe stworki unoszące się w powietrzu. Chcąc zwyciężyć, będziemy zmuszeni zwrócić uwagę na pewien fakt, otóż by zestrzelić przeciwnika o określonej barwie, koniecznym będzie stanąc na powierzchni o tym samym kolorze. Całość gry prezentuje się bardzo ciekawie, oferując świat w całości zbudowany z wielobarwnych sześcianów.Yeti Hunter (Pobierz)

yeti hunterYeti Hunter to darmowa gra FPP, którą najprościej jest określić jako symulacja polowania na Yeti. Wcielamy się tu w postać myśliwego, który przemierzając zaśnieżony las, ściga tytułową bestię. Zadanie nie będzie proste bowiem widoczność ogranicza padający nieustannie śnieg, ułatwiający stworowi ukrywanie się. Do naszej dyspozycji oddano karabin snajperski, którym operujemy za pomocą myszki, więc gdy tylko pojawi się sposobność by ustrzelić skurczybyka, możemy strzelać. Dodatkowo dano nam też możliwość wspinania się na drzewa i czajenia się obserwując teren przez lunetę snajperki. Co ciekawe w grze zastosowano też system dnia i nocy.Zobacz również: