Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 117: Sega Megadrive, SMS'y i Steven Seagal
Piątek, 30 Sierpień 2013 13:00, Wpisany przez Rafał Predko

SG 117 logo

Nadszedł weekend co w rozumieniu naszym, oznaczać może tylko jedno a mianowicie, kolejne wydanie Strefy Gracza. Przygotowany tu i cyklicznie poszerzany zbiór darmowych gier komputerowych, to propozycja na miłe spędzenie czasu wolnego, który trwać będzie od dziś aż do samego poniedziałkowego ranka. Wtedy to wyrwani ze snu przez dzwonek budzika… Zaraz... Chwila... Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. Po drodze czekają nas przecież upojne chwile i weekendowe atrakcje, wśród których nie zabraknie okazji by spokojnie sobie pograć. W co? - zapytacie. Tak się złożyło, że i gier tutaj niemało. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie i jeśli nawet nie w tym, to w którymś z archiwalnych wydań Strefy Gracza. Dziś proponujemy olbrzymi zbiór gier konsolowych, zebranych w jednym miejscu, strzelankę MMO, oraz zręcznościową przygodówkę, za sprawą której powróci kultowy bohater. Ciekawie prezentują się również dwie pozostałe produkcje wchodzące w skład dzisiejszego wydania. Są nimi szalona ścigałka, w której oprócz prowadzenia pojazdu będziemy pisać SMS'y oraz gra akcji pozwalająca wcielić się w samego Stevena Seagala. Życząc udanego weekendu zapraszamy do gry...

SSEGA (Pobierz)

SSEGA SSEGA to potężny, przeglądarkowy zestaw wszystkich gier, które wydane zostały na konsolę SEGA MEGADRIVE/GENESIS. W jednym miejscu zebrane zostały takie hity jak np. Streets of Rage, Golden Axe, Street Fighter, Sonic lub Mortal Kombat. Sterowanie, odbywa się tu za pomocą klawiatury i nie powinno sprawić nikomu najmniejszego problemu. Wszystkie tytuły pogrupowane zostały według gatunków oraz alfabetycznie. Grafika każdej z gier, wiernie odwzorowuje osiągi ówczesnych konsol.Daedalus (Pobierz)

Daedalus Daedalus to darmowa gra z gatunku wieloosobowych strzelanek, której akcję obserwujemy z góry. Wcielamy się tu w postać wyszkolonego żołnierza, który przemierzając mroczne lokacje walczy z napotkanymi przeciwnikami. Podobnie jak miało to miejsce w kultowym już Quake III, również i tu brak żywych oponentów możemy przeboleć dzięki systemowi botów, z którymi ścieramy się w trakcie walki w trybie Single Player. Do naszej dyspozycji oddano tu szereg zróżnicowanych broni oraz różnego rodzaju gadżetów, ułatwiających rozgrywkę. Całość – w sensie wyglądu może kojarzyć się z legendarnym cyklem Alien Breed.SMS Racing (Pobierz)

SMS RacingSMS Racing to darmowa gra wyścigowa, w której podczas jazdy samochodem musimy pisać SMSY. Połączenie tych dwóch czynności to sprawa nie do końca łatwa, bowiem prowadzić rozpędzony pojazd zerkając co jakiś czas na urządzenie mobilne, to jakby brawura. Ta natomiast bywa zgubna. Na szczęście mamy do czynienia z grą komputerową, więc do żadnej tragedii dojść nie może tym bardziej ze SMSY, które musimy wysyłać składają się z kilku liter a ich treść jest podana. Dzięki czemu koncentrujemy się jedynie na klikaniu w odpowiednie klawisze wirtualnego urządzenia mobilnego. Jeśli nie wyślemy wiadomości w ciągu 10 sekund od pojawienia się tej konieczności zabawa zostaje zakończona. W międzyczasie będziemy musieli też sprawnie prowadzić pojazd po nie łatwej, pełnej zakrętów, trasie. Oprawa graficzna prezentuje się bardzo dobrze.Steven Seagal: Hard to SWAT (Pobierz)

Hard to SWATSteven Seagal: Hard to SWAT to darmowa gra akcji w której jako Steven Seagal dowodzimy oddziałem antyterrorystycznym. Naszym zadaniem będzie odbijanie zakładników z rąk porywaczy, skrytych w zakamarkach sporych budynków. Oczywiście wtargnięcie do takiej fortecy może nie być łatwe, dlatego wykorzystując element zaskoczenia, wjeżdżamy przez ściany dwoma opancerzonymi samochodami. Następnie uzbrojeni staramy się wyeliminować przeciwników, uwalniając więźniów. Przed rozpoczęciem zabawy mamy możliwość wyposażyć każdego z członków drużyny w jedną z wielu dostępnych broni.

Dizzy and the Jewel Thief (Pobierz)

Dizzy and the Jewel ThiefDizzy and the Jewel Thief to kolejna gra z cyklu, przygodówek, gdzie bohaterem jest sympatyczna postać, przypominająca jajko. Tym razem bohater nasz będzie musiał zmierzyć się z nie lada kłopotem, bowiem jak się okazało ktoś skradł naszyjnik należący do jego narzeczonej. Przebieg rozgrywki to jak zwykle w przypadku całej serii połączenie przygodówki ze zręcznościową platformówką, w której oprócz zbierania rozmaitych przedmiotów i używania ich w określonych miejscach, będziemy musieli też sprostać różnego rodzaju przeszkodom terenowym oraz istotom zagrażającym życiu.

Zobacz również: