Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 116: Nowa gra twórcy Minecrafta
Piątek, 23 Sierpień 2013 13:11, Wpisany przez Rafał Predko

SG 116 LOGO

W Strefie Gracza witamy wszystkich tych, którzy chcąc spędzić miłe chwile przy komputerowych wyzwaniach, poszukują darmowych gier. Możecie być pewni, że w 116 wydaniu ich nie zabraknie. Pięć propozycji które przygotowaliśmy, to bardzo ciekawa mieszanka a składnikami, są produkty zróżnicowane gatunkowo. Wśród nich doszukacie się interesującej gry MMORPG, której niezaprzeczalnym atutem jest wielki, otwarty świat oraz RTS-a, będącego opensourceowym hołdem złożonym legendzie gatunku - grze Red Alert. Ponadto pojawia się okazja, by w pełni skorzystać z wirtualnego kortu tenisowego, na którym rywalizujemy z oponentami w trybie FPP a także by wytężyć swą mózgownicę za sprawą ciekawego mixu gry w stylu Sim, Hidden Objects i Logicznej. Co niezwykle ciekawe w wydaniu tym prezentujemy również najnowsze i w pełni darmowe dzieło twórcy Minecrafta... Dobrej zabawy :)

Talisman Online (Pobierz)

talisman-online Talisman Online to gra z gatunku MMORPG, za sprawą której przeniesiemy się do orientalnego świata fantasy. Przystępując do zabawy, mamy możliwość wcielenia się w jedną z pięciu dostępnych klas postaci - Assassin, Fairy, Tamer, Wizard oraz Monk . Każda z nich charakteryzuje się typowymi dla siebie umiejętnościami oraz sposobem walki. Rozgrywka natomiast to klasyczne podejście do gatunku. Wykonując zlecone zadania, zdobywamy punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy, ulepszamy swoje atrybuty. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy też uprawnienia rzemieślnicze pozwalające np. tworzyć rozmaite przedmioty. Istotną cechą gry jest wielki otwarty świat w którym na graczy czeka wiele wspaniałych przygód.Shambles (Pobierz)

shambles Shambles to darmowa strzelanka FPS, w której walczymy z zombiakami. Za istnienie gry odpowiada ta sam osoba, która stworzyła Minecrafta, tym razem jednak rozgrywka polega na zupełnie innych zasadach. Jak wspomniano na wstępie esencją zabawy jest tu walka z żywymi trupami, które opanowały ulice miasta. Czynimy to za pomocą rozmaitych broni palnych. Należy jednak pamiętać o kończącej się amunicji oraz o konieczności przeładowywania giwer. Nową broń otrzymujemy w spadku po martwych policjantach. Apteczki leczące punkty zdrowia natomiast znajdujemy w inwentarzu uśmierconych cywilów.Farmscapes (Pobierz)

FarmscapesFarmscapes to darmowa gra łącząca w sobie cechy strategii, gry logicznej oraz zabawy w stylu ukryte obiekty. Wcielamy się tu w postać chłopca, który na wakacje wyjechał do swojego dziadka – farmera. Jak na wzorowego wnuczka przystało, malec postanowił pomóc w prowadzeniu gospodarstwa. Naszym zadaniem będzie więc rozbudowa posiadłości rolnej czego dokonujemy za zarobione pieniądze. Te zaś zdobywamy podczas rozgrywki logicznej polegającej na układaniu w pionowych lub poziomych liniach trzech takich samych przedmiotów. W międzyczasie pojawiają się też mini gierki w postaci odszukiwania ukrytych przedmiotów (Hidden Objects).OpenRA (Pobierz)

OpenRAOpenRA to darmowa, opensourcowa strategia czasu rzeczywistego (RTS), stworzona na podobieństwo wielkich hitów takich jak Red Alert czy Command & Conquer. Nasze zadanie to jak zwykle w tego typu grach bywa, pokonać przeciwnika. Chcąc tego dokonać, koniecznym będzie gromadzenie surowców, dzięki którym rozbudujemy swoją bazę. Następny krok to szkolenie jednostek oraz ulepszanie budynków a w efekcie stworzenie potęgi i atak na przeciwnika. Twórcy tego projektu w genialny sposób usprawnili klasyczne pomysły wprowadzając do zabawy kilka nowych elementów np. możliwość naprawy mostów lub usprawnienie sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.Service Senpai (Pobierz)

servicesenpaiService Senpai to darmowa gra sportowa, w której weźmiemy udział w rozgrywkach tenisa ziemnego. Wszystko to co dzieje się na korcie obserwujemy z punktu widzenia osoby pierwszej (FPP) i podobnie jak w innych grach ukazujących akcje z takiej perspektywy, do sterowania używamy klawiszy WASD oraz myszki. Naszym zadaniem jest zwycięstwo w kolejnych setach do osiągnięcia czego koniecznym stanie się opanowanie wszystkich możliwych zagrywek.Zobacz również: