Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 114: Tetris i Space Invaders w jednym
Piątek, 26 Lipiec 2013 13:33, Wpisany przez Rafał Predko

SG 114

Rozpoczynamy! Oto Strefa Gracza nr 114 a w niej tradycyjnie już - pięć darmowych gier, które w mijającym tygodniu zasiliły zbiory naszej bazy plików. Zapraszamy do zapoznania się z każdym zaprezentowanym tu tytułem, a na pewno znajdziecie coś, co i Wam przypadnie do gustu. Nie da się ukryć, że dzisiejsze wydanie zdominowane zostało przez freeware'owe nawiązania do klasyki świata gier komputerowych. Oprócz sztrzelanek oferujących najbardziej pierwotne mechanizmy zabawy, w dzisiejszym wydaniu zamieściliśmy również platformówkę, będącą hołdem, złożonym kultowej postaci MegaMana. Dużym zaskoczeniem okazała się być też gra, w której połączono dwa przeciwległe (jakby się mogło wydawać) bieguny wirtualnej rozrywki. Jak myślicie co mogło się zrodzić po fuzji Space Invaders z Tetrisem? Odpowiedź na to pytanie (a także szereg innych ;)), najdziecie poniżej. Życzymy miłego weekendu...

Dragon Keeper (Pobierz)

dragon keeper Dragon Keeper to darmowa gra strategiczna w której, zajmiemy się hodowlą smoków. Wcielamy się tu w postać księcia, biorącego właśnie ślub. Niestety w chwili tego wydarzenia pojawia się zła wiedźma i za sprawą czarów, czyni z wszystkich gości więźniów. Goście jak goście gorsza sprawa, że więźniem stała się również nasza narzeczona. Chcąc więc oswobodzić wszystkich przybyłych oraz ukochaną, będziemy musieli udać się w głąb podziemnych jaskiń, zamieszkiwanych przez smocze istoty. To właśnie one pomogą nam w całym przedsięwzięciu, zanim to jednak nastąpi będziemy musieli zadbać o ich rozwój. Nasze zadania polegać będą na karmieniu podopiecznych i zaspokajaniu ich potrzeb. Oczywiście będziemy mogli też przydzielać im rozmaite zajęcia czy też wspomagać czarami. Dzięki sprzedaży wytworzonych przedmiotów zarabiamy pieniądze, przydatne w naszej misji. Dragon Keeper stanowi więc połączenie gry strategicznej, prostej symulacji oraz produkcji o aspektach ekonomicznych.Legendary Wings (Pobierz)

legendary wings Legendary Wings to darmowa strzelanka, w której uświadczymy klasycznych rozwiązań, typowych dla gatunku. Wcielamy się w postać pilota bojowego myśliwca, który lecąc wciąż w prawą stronę ekranu walczy z pojawiającymi się z naprzeciwka wrogami. Klasycznie też, niektórzy z pokonanych pozostawiają po sobie bonusy a na końcach etapów czekają emocjonujące starcia z potężnymi Bossami. Dużym plusem gry jest jej dynamika oraz różnorodność przeciwników. Całość charakteryzuje się ciekawą grafiką, w której połączono nowoczesność oraz fascynację klasyką. Miłośnicy gatunku będą wniebowzięci.

Invasodado (Pobierz)

invasodadoInvasodado to darmowa gra w której połączono dwa klasyczne hity takie jak Space Invadero oraz tetris. W efekcie otrzymujemy bardzo nietypową strzelankę, w której istotę rozgrywki stanowi konieczność logicznego myślenia. Gracz wciela się tu w postać pilota statku kosmicznego, który poruszając się u dołu ekranu, walczy z przeciwnikami znajdującymi się u jego góry. Co ciekawe zniszczone jednostki wroga zamieniają się w kolorowe klocki, które po spadnięciu budują mur. Barwa klocka zależna jest od koloru zniszczonego oponenta, dlatego ważnym jest, tak rozplanować walkę, ażeby otrzymane z przeciwników obiekty, układały się w jednokolorowe, trójelementowe linie. Dopiero wtedy bowiem znikną. Co ważne gdy mur sięgnie górnej części ekranu następuje koniec zabawy. Invasodado to gra w której w bardzo zgrabny sposób połączone zostały dwa pozornie rozbieżne schematy rozgrywki. W efekcie otrzymujemy nieprzeciętnie grywalny tytuł, który potrafi przeciągnąć na długi czas.MegaMan Unlimited (Pobierz)

MMU2MegaMan Unlimited to darmowa platformówka, będąca nawiązaniem do kultowego cyklu gier. Wcielamy się tu w postać tytułowego bohatera, odzianego w mechaniczną zbroję, który stanął przed wyzwaniem pokonania ośmiu wymagających przeciwników. Każdy z nich skrywa się na końcu jednej z plansz, które będziemy musieli przemierzyć zanim dojdzie do pojedynku. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem każdy z leveli usłany został rozmaitymi pułapkami typowymi dla platformówek. Dodatkowym utrudnieniem są wszędobylscy przeciwnicy, których pokonamy za pomocą zróżnicowanych broni oraz umiejętności specjalnych.Cemetery Warrior 2 (Pobierz)

cemetery-warrior-2Cemetery Warrior 2 to kontynuacja pierwszoosobowej strzelanki, w której walczymy z piekielnymi istotami. Wcielamy się tu w postać uzbrojonego jegomościa, który wędrując cmentarnymi alejami napotyka różnego rodzaju maszkary. Oczywiście każda z nich tylko czeka by odebrać życie naszemu bohaterowi, na szczęście dzięki uzbrojeniu, które dzierży on w rękach, nie będzie to takie łatwe. Cemetery Warrior 2 to gra w której nie liczy się nic poza uśmiercaniem każdego napotkanego przeciwnika. Możemy więc liczyć na nieustanną akcję, w której wspomogą nas udostępnione przez twórców giwery.

Zobacz również: