Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 113: DOTA 2 vs. LoL
Piątek, 19 Lipiec 2013 13:10, Wpisany przez Rafał Predko

SG 113 logo

Tak to już się przyjęło, że wraz z nadejściem weekendu, zabieramy Was w niesamowitą podróż do miejsca zwanego Strefą Gracza. To właśnie w niej splatają swe istnienia tytuły rozmaitych gier komputerowych, udostępnionych za darmo. W dzisiejszym wydaniu znalazł się wielki hit pt. DOTA 2, który dla wielu stanowi przeciwwagę, dla innego równie popularnego tytułu, a mianowicie - League of Legends. Niesnaski pomiędzy zwolennikami obu tych superprodukcji, to kwestia bardzo dobrze znana wszystkim uczestnikom internetowych forów tematycznych. My jako publicyści powstrzymamy się od gloryfikowania którejkolwiek z tych gier, pozostawiając wybór Wam szanowni gracze. Możecie uzewnętrznić swoje preferencje chociażby za pośrednictwem odpowiednich (lub nieodpowiednich) komentarzy. Oczywiście DOTA 2 to nie jedyna atrakcja niniejszego spotkania. Sprawdźcie sami, by przekonać się, że pozostałym czterem propozycjom, również warto poświęcić uwagę. Zapraszamy więc do zabawy i niech ten weekend obfituje w same przyjemności...

DOTA 2 (Pobierz)

DOTA2DOTA 2 to kontynuacja moda stworzonego na bazie Warcraft 3, stanowiąca samodzielnie funkcjonującą grę MMO. Rozgrywka polega tu na rywalizacji dwóch drużyn, z których każda liczyć może do pięciu członków. Każdy z nich sterowany jest przez innego gracza i w miarę postępów w grze zdobywa doświadczenie oraz awansuje na kolejne poziomy. Starcia pomiędzy walczącymi grupami polegają na tym, by zniszczyć bazę przeciwnika i jednocześnie obronić swoja. Dodatkową pomoc stanowią tu boty, czyli wojownicy sterowani przez komputer. Oprócz doświadczenia, kontrolowane przez graczy postaci, zdobywają również złoto, za które można dokupić ekwipunek zwiększający szanse podczas walki. DOTA 2 charakteryzuje się dużym poziomem grywalności a także kolorową grafiką.SCP-354 Episode One (Pobierz)

scp-354-episode-one SCP-354 Episode One to darmowa gra przygodowa, utrzymana w konwencjo horroru. Wcielamy się tu w postać detektywa, który został wysłany do przedziwnego miejsca, zwanego "Red Lake", które wedle doniesień stało się punktem aktywności sił nieczystych. Nasz bohater przemierza więc mroczne lokacje, po których pałętają się niebezpieczne istoty, czyhające tylko by odebrać mu życie. Na szczęście do naszej dyspozycji oddano broń, stanowiącą doskonały środek perswazji. Oprócz tego zmierzyć będziemy musieli się również z wyzwaniami intelektualnymi przygotowanymi przez twórców. W tym jednak pomoże wyłącznie siła umysłu gracza. Akcję obserwujemy z punktu widzenia osoby pierwszej.PACZ!: Pacmanworlds 2 (Pobierz)

pacz PACZ!: Pacmanworlds 2 to darmowa gra zręcznościowa, stanowiąca bardzo rozbudowaną wersję sławetnego PAC-MANA. Gracz wcielając się w postać żółtej kuleczki, będzie przemierzał labirynty umiejscowione na kolejnych planszach, próbując pozjadać wszystkie umiejscowione tam smakołyki. W procederze tym przeszkadzać będą złe duchy, które po zetknięciu z naszym bohaterem odbierają mu życie. Na szczęście nie będziemy tak całkowicie bezbronni, bowiem do naszej dyspozycji oddano możliwość zjedzenie specjalnych pastylek, które zmieniają role i wtedy to główna postać gry staje się łowcą. Dodatkowo mamy też możliwość przeskakiwania oponentów oraz stawiania bomb. Co ciekawe na każdej planszy funkcjonują też dodatkowe, śmiercionośne przeszkody - pędzące samochody itp. Żeby jednak nie było tak źle podchwytywać też będziemy rozmaite bonusy oraz pieniądze za które w przerwach pomiędzy poziomami, będziemy mogli dokupić rozmaite gadżety. Co ciekawe w grze ukryte zostały rozmaite sekrety oraz mini-gierki, odkrywanie których daje dużo frajdy. Całość charakteryzuje miła dla oka grafika oraz klimatyczne udźwiękowienie.Verminest(Pobierz)

verminestVerminest to darmowa gra z gatunku kosmicznych strzelanek, nawiązująca do klasycznych produkcji np. Galaga. Wcielamy się tu w postać pilota bojowego myśliwca, który ratując swą planetę, będzie walczył z jednostkami wroga. Zadanie główne, przyświecające zabawie, to pokonać Królową Verminię, stojącą za pomysłem inwazji. Początkowo rozgrywka, faktycznie przypomina to co znamy z Galagi czyli sterując pojazdem poruszającym się u dołu ekranu po statycznej planszy, walczymy z formacjami przeciwników. Z czasem jednak zabawa nabiera rumieńców, bowiem kolejne plansze dostarczają nam nowych niespodzianek w postaci przeszkód terenowych, oraz różnego rodzaju utrudnień czy też ruchomych osłon. Z czasem też zmuszeni będziemy do starcia z potężnymi Bossami. Ciekawostkę stanowi tu możliwość przełączania grafiki tak by przypominała archiwalny, czarno-biały film, lub nowoczesną produkcję 3D. Chcąc zasmakować tej drugiej opcji potrzebne będą jednak specjalne okulary.Torkven vs … (Pobierz)

torkvenTorkven vs … to darmowa gra zręcznościowa, zawierająca w sobie elementy platformówki. Wcielamy się tu w postać niejakiego Torkvena, który jako superbohater bronił będzie swoją planetę przed najeźdźcami z kosmosu. Postać w którą się wcielamy porusza się w zamkniętej kuli, którą balansujemy w trakcie zabawy. Naszym celem jest przedostanie się do kolejnej planszy, zanim jednak to nastąpi, będziemy musieli uzbierać odpowiednią ilość gwiazdek porozrzucanych w różnych miejscach a także poradzić sobie z czyhającymi niebezpieczeństwami. Dla ułatwienia sprawy, będziemy mogli też korzystać z rozmaitych bonusów. Całość charakteryzuje się kolorową, miłą dla oka grafiką oraz humorystycznym podejściem do tematu. Wszystko to sprawia, że gra zainteresuje również młodszych graczy.Zobacz również: