Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 112: Gdzieś w kosmosie...
Piątek, 12 Lipiec 2013 13:56, Wpisany przez Rafał Predko

sg 112 logo

Wy, którzy czytacie właśnie te słowa - porzućcie wszystkie dotychczasowe zajęcia i choć na chwilę pozwólcie ponieść się zabawie. Rozpoczynamy bowiem kolejne spotkanie w Strefie Gracza, stanowiącej znakomite uzupełnienie weekendu (o czym wielokrotnie już się przekonaliście). Poniżej znajdziecie pięć darmowych gier, z których korzystać możecie do woli. W dzisiejszym wydaniu znalazły się aż dwa tytuły o tematyce kosmicznej z których jedna to rozbudowany symulator z otwartym światem, pozwalający wcielić się w postać międzygwiezdnego awanturnika. Druga zaś to nietypowa przygodówka, umożliwiająca eksplorację niewielkich planet oraz wchodzenie w interakcję z ich mieszkańcami. Coś dla siebie znajdą też amatorzy krwawej jatki, którzy w drodze do siedziby wampirzego księcia, będą musieli stoczyć rozliczne walki z hordami krwiopijców. Oprócz tego, nie zabraknie dziś także wyzwań umysłowych oraz zmagań za wymagających zręczności. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy, życząc jak zawsze udanego weekendu...

Pioneer (Pobierz)

pioneerPioneer to darmowy symulator kosmiczny, za sprawą którego zwiedzimy odległe galaktyki w XXXI wieku. Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że przystępując do zabawy mamy tu ogromną swobodę działania. Obierając dowolną drogę rozwoju możemy skoncentrować się na handlu, transporcie czy też grabieży. Świat do którego przenikniemy żyje własnym życiem. Podczas przygody napotkamy rozmaite, zwaśnione lub też współpracujące mocarstwa i tylko od naszej woli zależeć będzie kogo wesprzemy. Każda nasza decyzja wpłynie na przebieg rozgrywki a nam samym przypadnie w udziale możliwość podjęcia się zróżnicowanych zadań. Oczywiście w miarę rozgrywki zdobywamy możliwość rozbudowy swojego pojazdu oraz zakup całkowicie nowych maszyn.

Midnight's Bane (Pobierz)

midnights bane Midnight's Bane to darmowa gra z gatunku bijatyk, gdzie jedynym naszym celem jest walka z kolejnymi przeciwnikami. Gracz wciela się tu w postać łowcy wampirów, który dzierżąc w dłoni ostry miecz, wyrusza na starcie z księciem ciemności. Zanim jednak stoczy ostateczny pojedynek z władcą krwiopijców, będzie musiał pokonać rozlicznych, wampirzych sługusów, czyhających nań w mrocznych korytarzach kryjówki. Walka jest bardzo widowiskowa a do naszej dyspozycji oddano szereg ciosów oraz bloków. Akcja ukazana została z punktu widzenia osoby trzeciej (TPP).

Outer Wilds (Pobierz)

other wilds.jpg Outer Wilds to bardzo ciekawa przygodowa gra eksploracyjna, której akcja rozgrywa się na obcych planetach. Wcielamy się tu w postać astronauty, przemierzającego przestrzeń kosmiczną. Naszym zadaniem jest wykonanie misji zanim układ słoneczny eksploduje i nastąpi Armagedon. Na swej drodze napotkamy rozmaite miniaturowe planety, na której żyją przedziwni mieszkańcy. Podczas przygody będziemy więc wchodzić w interakcje z kosmitami, którzy niczym NPC w produkcjach RPG będą oferować swą pomoc lub też udzielą rozmaitych wskazówek. Całość ukazana została z punktu widzenia osoby pierwszej, oferując graczom trójwymiarową grafikę.

Dead Paradise 2 (Pobierz)

deadparadise2Dead Paradise 2 to darmowa gra akcji, będąca kontynuacją i rozwinięciem pomysłów wykorzystanych w pierwowzorze. Po raz kolejny więc przeniesiemy się do post apokaliptycznego świata, gdzie zasiadając za kierownicą uzbrojonego samochodu, walczymy z przeciwnikami. Gracz sterując pojazdem będzie starał się przetrwać zmasowane ataki oponentów, umiejscowionych co kilka metrów na naszej trasie. Należy wspomnieć, że poruszamy się wciąż w prawą stronę ekranu a wszystkie wydarzenia obserwujemy z boku. Do naszej dyspozycji oddano tu dwa modele samochodów – wybieramy je na samym początku. Bez różnicy którą brykę zapragniemy prowadzić, koniecznym będzie kontrolowane stanu amunicji, paliwa oraz ogólnej wytrzymałości pojazdu. Na szczęście co pewien czas na swej drodze znajdujemy stosowne bonusy, uzupełniające wszelkie braki. Oprócz tego zdobywamy również pieniądze ,za które w garażu rozbudowujemy auto, zwiększając wybrane z jego parametrów (siłę ognia, pojemność baku, wytrzymałość, opony itp.). Na graczy czekają nowe pojazdy oraz ekscytujące misje.

GemHEX (Pobierz)

gemhexGemHEX to darmowa gra logiczna, stworzona w inspiracji dawnym hitem firmy Kaiko. Zabawa polega na odsłanianiu różnokolorowych diamentów, tak by ułożona z nich mozaika wyglądał identycznie jak zaprezentowany obok wzór. Zadania z pozoru wydaje się bardzo łatwe i trzeba przyznać że w początkowych fazach zabawy takie właśnie jest, jednak z czasem zaczynają pojawiać się problemy. Ilość kliknięć, którą mamy prawo wykonać jest bowiem ograniczona, dlatego nierozważne wykonywanie tej czynności może stać się przyczyną tzw. „skuchy”. W trakcie rozgrywki – po ukończeniu zestawu poziomów mamy możliwość wyboru ścieżki postępu a tym samym innych poziomów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdorazowe podejście do zabawy może wyglądać inaczej.

Zobacz również: