Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 110: Wyniki konkursu The Incredible Adventures of Van Helsing
Piątek, 28 Czerwiec 2013 12:57, Wpisany przez Rafał Predko

SG: 109

Witajcie w Strefie Gracza! Dziś oprócz pięciu propozycji radosnego spędzenia weekendu, mamy również wyniki konkursu, który zorganizowaliśmy przy współpracy ze studiem NeocoreGames. Nagrodę w nim stanowił egzemplarz recenzowanej przez nas gry The Incredible Adventures of Van Helsing, oferującej to co najlepsze w produkcjach z gatunku Action RPG. Zadanie które postawiliśmy przed potencjalnymi uczestnikami nie było jakoś specjalnie trudne gdyż polegało na uważnym przeczytaniu wspomnianej recenzji i wyłowieniu z jej tekstu tytułów wszystkich gier z pominięciem omawianej. Spośród osób które nadesłały na nasz e-mail prawidłowe odpowiedzi wyłoniliśmy zwycięzcę, który otrzyma od nas kod do platformy Steam, pozwalający pobrać komputerowego Van Helsinga. Dane zdobywcy nagrody oraz tradycyjne zestawienie pięciu darmowych propozycji znajdziecie poniżej. Miłego weekendu...

Zwycięzcą w konkursie a tym samym zdobywcą nagrody w postaci gry, pt. The Incredible Adventures of Van Helsing jest Bartłomiej Mitoł. Kod uaktywniany za pośrednictwem platformy Steam, przeslemy na adres e-mail z którego nadesłano zgłoszenie. Serdecznie gratulujemy:)

Poniżej natomiast - dzisiejszych pięć darmowych gier...

Dragon's Prophet (Pobierz)

dragons prophetDragon's Prophet to gra MMORPG, funkcjonująca na zasadach Free to Play. Przystępując do rozgrywki przeniesiemy się do krainy fantasy, w której rasa ludzka stara się oswoić smoki. Gracze wcielając się w role treserów, którzy podchwytując bestie będą próbowali okiełznać ich temperament i wyszkolić tak, by służyły swoim panom. Do naszej dyspozycji oddano cztery klasy postaci - Guardian, Ranger, Orcale, Sorcerer oraz wiele ras smoków. Bestie te zróżnicowane zostały pod względem rozmaitych statystyk, cech i umiejętności. Oczywiście w Dragon's Prophet tak jak w innych gier z gatunku MMORPG kluczową kwestią rozgrywki jest wykonywanie rozmaitych questów a tym samym zdobywanie doświadczenia i rozwój postaci. Co ciekawe dotyczy to zarówno postaci w którą się wcielamy jak i smoka. Gra cechuje się dopracowaną grafiką oraz klimatem, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom klimatów fantasy.Inverto (Pobierz)

Inverto Inverto to darmowa gra logiczna, z elementami strzelanki w której akcja ukazana została z perspektywy osoby pierwszej (FPP). Wcielamy się tu w w postać osobnika, uzbrojonego w tzw. GraviGun, czyli broń pozwalającą manipulować prawami grawitacji. Tak wyposażony bohater przemierza korytarze bazy kosmicznej, starając się wybrnąć cało z różnego rodzaju opresji. Chcąc poradzić sobie z trudnościami będziemy musieli korzystać z dobrodziejstw targanej giwery, która działa w ten sposób, że miejsce w które strzelimy, nawet jeśli w chwili obecnej funkcjonuje jako sufit, zostaje obrócone i zmienione w podłogę. Zabawa jest naprawdę przednia a sami twórcy określają swe dzieło jako duchowe spadkobierstwo takich tytułów jak Prey czy portal.UnNatural Selection (Pobierz)

UnNatural Selection UnNatural Selection to brutalna bijatyka rozgrywająca siew świecie zwierząt. Wybierając jedną z dostępnych w grze postaci będziemy szlachtować na drobne kawałki całe hordy przeciwników. Wykonując spektakularne combosy, weźmiemy udział w krwawym spektaklu, gdzie krew i kawałki mięska rozbryzgują się po zielonych połaciach leśnych łąk. Tak jak wspomniałem na wstępie, zarówno nasi bohaterowie jak ich przeciwnicy to reprezentanci świata zwierząt, z tym że podobnie jak rasa ludzka poruszają się na dwóch nogach a w dłoniach dzierżą broń. W zasadzie w grze nie ma określonego celu – ot relaksacyjna jatka w której liczy się uzyskanie jak największej ilości punktów oraz jak najdłuższe przetrwanie. Dla wielbicieli slasherów pozycja wręcz obowiązkowa.Big Jet (Pobierz)

big jetBig Jet to darmowa gra akcji, w której to co dzieje się na ekranie ukazane zostało za pomocą rzutu izometrycznego. Wcielamy się tu w postać uszkodzonego robota, który wędrując poprzez świat gry, będzie musiał niszczyć napotkanych przeciwników. Kontrolowana przez gracza maszyna w wyniku uszkodzenia uznaje tylko jedną dyrektywę - zniszczyć cel. W tym samym momencie dowiadujemy się również, że zniszczony został również moduł odpowiedzialny za wystrzeliwanie rakiet w efekcie jedyną broń stanowić będzie generator cyklonu. Urządzenie to wytwarza wokół nas trąbę powietrzną, która porywa wszystko co napotka na drodze. Kręcące się wokół przedmioty będą więc służyły za broń którą ciskamy w przeciwników. Całość charakteryzuje się bardzo ciekawym pomysłem oraz bardzo dobrą grafiką - jak na produkt freeware.Goldrake Spacer (Pobierz)

Goldrake SPACERGoldrake Spacer to darmowa gra z gatunku kosmicznych strzelanek, w której pilotujemy statek kosmiczny. Tak jak to bywa w przypadku gier z tego gatunku, naszym zadaniem jest walka z nadlatującymi z naprzeciwka przeciwnikami. Akcja ukazana została z boku a my przemierzamy kolejne plansze lecąc wciąż w prawą stronę ekranu. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie bonusy, które po zebraniu usprawniają nasz pojazd w walce. Na końcu każdej z plansz czeka nas starcie z bossem. Całość charakteryzuje się dopracowaną grafiką oraz niesamowitym udźwiękowieniem.Zobacz również: