Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 108: Commodore 64 i inne duchy przeszłości
Piątek, 31 Maj 2013 11:39, Wpisany przez Rafał Predko

SG 108 logo

W Strefie Gracza pomimo tego co dzieje się za oknem, jak zawsze panuje świetna atmosfera. Wszyscy, którzy w nadziei na dobrą zabawę, po raz kolejny zgromadzili się przed ekranami monitorów, również i tym razem nie zostaną na przysłowiowym lodzie. Dziś w ramach cotygodniowej rozrywki proponujemy swoistą, aczkolwiek nieziemsko przyjemną lekcję historii. Najwięcej frajdy połączonej nostalgicznymi wspomnieniami, czeka wszystkich, którzy przed laty zarywając nocki i dnie z joystickiem w dłoni, próbowali bić kolejne rekordy w 8-bitowych grach. Najpopularniejszą maszyną był wtedy niejaki Commodore 64 i to właśnie jego duch zostanie dziś przywołany. Nie bójcie się jednak, nie trzeba będzie brać udziału w żadnym seansie spirytystycznym bowiem wśród poniższych propozycji, znalazł się emulator tego kultowego komputera oraz 360 obsługiwanych przez niego gier. To oczywiście nie wszystko - przeszłość da o sobie znać również za sprawą strzelanki FPP – Shadow Warior, która na dniach zyskała status freeware. Nie zapomnijcie również o pozostałych trzech pozycjach naszego zestawienia. Życzymy dobrej zabawy...

 

The C64 Arcade Launcher (Pobierz)

c64The C64 Arcade Launcher to program symulujący legendarny już komputer - Commodore 64. Emulator ten umożliwia uruchamianie klasycznych, popularnych przed laty, 8-bitowych gier. Użytkownik ma możliwość ingerowania w rozmaite ustawienia w tym sterowanie a także opcje związane z grafiką dźwiękiem itp. Wewnątrz aplikacji znalazło się 360 gier przechowywanych w plikach z rozszerzeniami .T64 oraz .D64. Istnieje możliwość pobrania z internetu dodatkowych gier i dodania ich do katalogu. The C64 Arcade Launcher może stać się znakomita formą powrotu do przeszłości, lub też dla młodszych być swoistą, bardzo przyjemną lekcją historii. Co ważne w kwestii obsługi, istnieje możliwość wyboru języka polskiego.



Shadow Warrior Classic (1997) (Pobierz)

shadow wShadow Warrior to klasyczny FPS z 1997 roku. Gra została udostępniona zupełnie za darmo na platformie Steam. Warto dodać, że warszawskie studio Flying Wild Hog pracuje obecnie nad remake'iem produkcji. Wcielamy sietu w postać wojownika ninja, którzy przemmierzajac kolejne etapy, walczy z napotkanymi przeciwnikami. Gra powstałą na silniku Duke Nukem 3D Produkcja jak na swoje lata jest atrakcyjna wizualnie i zawiera sporą dawkę humoru.



Rakard Kingdoms (Pobierz)

Rakard Kingdoms Rakard Kingdoms to gra Multiplayer-owa gra strategiczna, uruchamiana przez przeglądarkę internetową. Na czas rozgrywki przenosimy się do czasów Średniowiecza, gdzie trzy plemiona walczą o władzę, wykorzystując w tym celu wszelkie środki. tak na drodze dyplomacji, rozsądnego gospodarowania jak też przewagi oręża. Do naszej dyspozycji oddano trzy zróżnicowane plemiona. Podczas zabawy pojawia się możliwość łączenia wiosek w twierdze i zamki a także konieczność prowadzenia różnego rodzaju badań, dzięki czemu możemy tworzyć nowe bronie, jednostki a także rozbudowywać swoje włości. Gra cechuje się dopracowaną grafika. Warto nadmienić, że początkujący gracze przez 4 tygodnie znajdują się pod ochroną, dzięki czemu mogą się spokojnie rozwinąć.

Goodgame Empire (Pobierz)

goodgame empireGoodgame Empire to strategiczna gra MMO, urchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na czas rozgrywki przenosimy się do czasów średniowiecza, by jako ówczesny władca, stworzyć militarną i gospodarczą potęgę. Początkowo dysponujemy jedynie zamkiem, dlatego aby móc myśleć o rozwoju, koniecznym jest tworzenie rozmaitych struktur, pozwalających na korzystanie z wszelakich, dostępnych w grze surowców. Zdobywając pieniądze możemy rozwijać dowolną z gałęzi przemysłu a także inwestować w sprawy militarne. Goodgame Empire umożliwia rywalizację oraz współpracę z innymi graczami. W perspektywie czekają nas również podboje dalekich ziem oraz wykonywanie rozmaitych zadań.



Goalunited (Pobierz)

goalunitedGoalunited to onlineowy menedżer piłkarski, który pozwala użytkownikom założyć i prowadzić własne kluby piłkarskie faktycznie od zera. W Goal United gracze muszą poradzić sobie nie tylko z takimi zadaniami jak dobór i trenowanie piłkarzy, zatrudnienie trenerów, fizjonomów, managerów, ustalanie taktyki oraz przeprowadzanie transferów, ale również z zarządzaniem infrastrukturą klubu. Warto dodać, że co tydzień za darmo są rozgrywane mecze sparingowe, ligowe i pucharowe. Goal United jest przeglądarkowym menadżerem piłkarskim, którego docenią wielbiciele gatunku.

Zobacz również: