Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 107: Klasyczne strzelanki na miarę współczesności
Piątek, 24 Maj 2013 14:10, Wpisany przez Rafał Predko

SG 107

Szukając zajęcia na weekendową niepogodę, warto jest sięgnąć po kolejny zestaw gier, prezentowany przez nas za pośrednictwem najnowszego wydania Strefy Gracza. W dzisiejszej ofercie znalazły się produkcje reprezentujące takie gatunki jak Action RPG, strategia, przygodówka w klimacie survival horroru oraz strzelanki. Te ostanie wystąpiły tym razem w ilości dwóch sztuk a każda z nich oferuje inne, choć bardzo klasyczne podejście do tematu. Jedna stanowi bowiem godne współczesności nawiązanie do pierwszych sieciowych gier FPP, takich jak Quake czy Unreal, gdzie zamiast koncentrować uwagę na działaniach taktycznych, martwimy się jedynie o zdobycie jak największej ilości fragów. Druga ze strzelanek natomiast, przypomni nam czasy świetności automatów do gier i pozwalając zasiąść za sterami śmigłowca bojowego, wyśle na pełne niebezpieczeństw misje. Oczywiście to nie wszystko, bowiem do dyspozycji pozostają również tytuły których gatunki wymieniliśmy na wstępie. Życząc jak najbardziej udanego weekendu, zapraszamy do zabawy...

 

Renaissance Heroes (Pobierz)

renaissance heroesRenaissance Heroes to gra z gatunku MMOFPS, funkcjonująca w systemie mikropłatności. Rozgrywka sięga do samych korzeni gatunku, ukierunkowując zabawę na czystą rozwałkę. Do naszej dyspozycji oddano trzy tryby: Deathmatch, Team Deathmatch oraz indywidualne pojedynki pomiędzy poszczególnymi graczami. Gra przenosi nas do czasów renesansu, urzekajac tym samym fabułą w którą wplecione zostały motywy podróży w czasie oraz wizjonerskich tworów niejakiego Leonarda DaVinchi. Na potrzeby gry stworzono szereg plansz na których dochodzi do walk a także przygotowano szeroki zakres uzbrojenia. Całość okraszona jest świetnie wykonaną grafiką.

<

Maere: When Lights Die (Pobierz)

maereMaere: When Lights Die to darmowa gra z gatunku survival horrorów, w której akcję obserwujemy z punktu widzenia osoby pierwszej. Wcielamy się tu w osobnika, na którym przeprowadzany jest eksperyment medyczny. Na jego potrzebę stworzona została wirtualna rzeczywistość, do której wysłano świadomość naszego bohatera. Niestety w wyniku błędu sprawy się skomplikowały i postać w którą się wcielamy uwięziona została wewnątrz wygenerowanego świata, przepełnionego najczarniejszymi koszmarami. Nie trudno się domyśleć, że zadanie m gracza będzie tu wydostanie się z wirtualnej przestrzeni. Na spragnionych mocnych wrażeń czeka więc kolejna przerażająca przygoda.Shoot'n'Scroll 3D (Pobierz)

shootnscroll-3d Shoot'n'Scroll 3D to darmowa gra z gatunku klasycznych arcadeowych strzelanek, w których lecąc przed siebie niszczymy wszystkich przeciwników. Wcielamy się tu w postać pilota śmigłowca bojowego a nasze zadanie to ukończyć pomyślnie wszystkie kolejne plansze. Ie będzie to łatwe bowiem na każdej z nich aż roi się od przeciwników . Na szczęście do naszej dyspozycji oddano rozmaite bonusy które po zebraniu usprawniają nasz pojazd latający w walce. Co jakiś czas czeka nas również potyczka z wymagającym bossem. Shoot'n'Scroll 3D cechuje się przyjemną dla oka grafiką klasycznym dla swego gatunku schematem rozgrywki.Bee Garden (Pobierz)

bee gardenBee Garden to dramowa gra strategiczna wzbogacona elementami zręcznościowymi. Na czas zabawy przenosimy się do kwiecistego ogrodu w którym wytrwale pracują niestrudzone pszczoły. Wszysto szło gładko do pewnego dnia, w którym robotnice zażądały od królowej dnia wolnego od pracy. Wtedy to władczyni postanowiła utrzeć nosa podwładnym i uciekła pozostawiając je samym sobie. Od teraz to Ty drogi graczu wydawał będziesz polecenia pszczołom, które zbierając nektar, i produkując miód będą musiały poradzić sobie z wyzwaniami czekającymi w kolejnych planszach. W miarę narastania trudności wyzwań pojawia się też możliwość rozbudowy własnego spektrum działań. Umożliwia to nap zakup nowych narzędzi czy też maszyn. Całości towarzyszą rozmaite mini gry oraz kolorowa radosna grafika.The Mage Dungeon (Pobierz)

the mage dungeonThe Mage Dungeon to prosta, darmowa gra reprezentująca gatunek Action RPG. Gracz wciela się tu w postać samotnego wojownika, przemierzającego podziemny labirynt mrocznych lochów. Miejsce to opanowane zostało przez zabójczych magów a naszym zadaniem oprócz wędrówki i kolekcjonowania skarbów, będzie eksterminacja przeciwników. Czynimy to a pomocą miecza obserwując świat gry z punktu widzenia osoby pierwszej (FPP). Ciekawie prezentuje się tu sposób umieszczenia wskaźników postaci – znajdują sieone na dłonaich naszego bohatera.

Zobacz również: