Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 106: UFO i Freeciv czyli weekend stratega
Piątek, 17 Maj 2013 12:22, Wpisany przez Rafał Predko

SG 106 logo

Strefa Gracza już po raz 106 zwołuje przed ekrany monitorów, wszystkich wielbicieli darmowych gier komputerowych. Pięć tytułów, które znajdziecie poniżej to nasza propozycja na weekendową zabawę. Dziś aż trzy z nich reprezentują gatunek strategii turowych a pierwsza z perełek, to przeglądarkowa adaptacja legendarnego hitu - UFO. Fani rozwiązań strategicznych z pewnością nie pominą też bardzo ciekawej gry, pozwalającej spojrzeć na świat z punktu widzenia wpływowego, międzynarodowego inwestora, który w zasięgu swej działalności ma również koncentrowanie się na polityce. Ostatnim zaś w tym wydaniu wyzwaniem dla strategów, będzie przeglądarkowa wersja klonu sławetnej Cyvilization, zatytułowanego Freeciv. Co natomiast jeśli tego rodzaju tematyka nas nie kręci? Z pomocą przyjdą dwie pozostałe gierki, które nasycone zostały wartką akcją. Zanim jednak zaprosimy Was do wspólnej zabawy, chcielibyśmy poinformować że w naszym dziale Recenzje Gier pojawił się nowy tekst poświęcony Dead Island Riptide. Tych, którzy dotychczas pominęli ten fakt zachęcamy do lektury a wszystkim bez wyjątku, życzymy udanego weekendu...

 

UFO Online: Fight for Earth (Pobierz)

UFO Online: Fight for EarthUFO Online: Fight for Earth to darmowa gra strategiczna, uruchamiana poprzez przeglądarkę internetową. Tytuł jest nawiązaniem do słynnego cyklu oferującego rozgrywkę w systemie turowym. Rozgrywka podobnie jak w pierwowzorze polega na walce z atakującymi Ziemię kosmitami. Dowodząc tajną bazą oraz grupą uderzeniową, będziemy robić co w naszej mocy by pozbyć się najeźdźców dbając o rozwój naszej bazy a także dowodząc oddziałem żołnierzy podczas bezpośrednich starć z ufokami. Standardowo dla cyklu UFO, rozgrywka podzielona została więc na dwie płaszczyzny. W bazie opracowujemy nowe technologie, prowadzimy badania nad obcymi czy też szkolimy żołnierzy. Podczas starć natomiast, dowodząc grupą zbrojnych, bierzemy udział w czysto taktycznej rozgrywce turowej.Mustache Armies (Pobierz)

Mustache ArmiesMustache Armies to darmowa, bardzo sympatyczna gra z gatunku strzelanek. Kontrolując wąsatego żołnierza, będziemy musieli przedrzeć się przez planszę obstawioną licznymi przecienikami. Eliminując ich zdobywamy pieniądze, za które po śmierci naszej postaci, będziemy mogli kupić jednego z dostępnych wojaków lub maszyn bojowych. Zasady rozgrywki zostały skonstruowane w taki sposób, że za każdym razem gdy po śmierci naszego bohatera, wystawiamy do walki nową postać, ci którzy zginęli również biorą udział w walce, wykonując dokładnie te same czynności co przed śmiercią. Całość Charakteryzuje humorystyczna, kolorowa grafika oraz wesołe odgłosy i ciekawa muzyka.Neocolonialism (Pobierz)

Neocolonialism Neocolonialism to darmowa gra strategiczna, przeznaczona do rozgrywek za pośrednictwem sieci internetowej. Tytuł ten oferuje nam rozgrywkę na płaszczyźnie politycznej i ekonomicznej. Gracze przystępujący do zabawy wcielają się w role inwestorów, próbujących jak rozszerzyć swoją działalność w w różnych zakątkach świata. Warz z potężnymi pieniędzmi w parze idzie władza, dlatego będziemy mieli też bezpośredni wpływ na ustrój polityczny, a także na różne infrastruktury. Dzięki grze Neocolonialism, każdy będzie miał możliwość odczuć na własnej skórze jak to jest pełnić rolę jednego z „wielkich tego świata”.Freeciv Online(Pobierz)

Freeciv OnlineFreeciv Online to przeglądarkowa wersja darmowego klona hitu pt. "Civilization", polegającej na nieustannym rozwoju cywilizacji. Rozgrywka rozpoczyna się w roku ok. 4000 p.n.e., kiedy to ludność poszczególnych nacji szuka swojego terytorium. . Główne zadanie polega na wyeliminowaniu innych krajów. Aby to uczynić, najpierw trzeba rozwinąć swój własny. Innym sposobem wygrania jest umieszczenie statku kosmicznego Alpha Centauri na orbicie, co zajmuje dużo czasu. Pozycja posiada wiele możliwości. Można zawierać sojusze, lub wywoływać wojny. W posiadanej cywilizacji mogą wybuchać rewolucje, wojny domowe, itp. Jest możliwość gry z komputerem, na różnych stopniach trudności oraz przez sieć. Grafika jest na niskim poziomie. Mimo to gra jest warta polecenia.

Car Eats Car 2: Mad Dreams (Pobierz)

Car Eats Car 2: Mad DreamsCar Eats Car 2: Mad Dreams to darmowa gra zręcznościowa, w której sterując samochodem walczymy z przeciwnikami. Nasz pojazd to sympatyczny garbus, który ukazany został z boku. Naszym zadaniem jest dotarcie do końca określonej trasy i pokonywanie rywali. Po drodze zbieramy również różnego rodzaju przedmioty – diamenty, zębatki i inne bonusy. Po ukończeniu planszy diamenty oraz zębate koła wymieniamy na różnego rodzaju ulepszenia, usprawniające nas podczas zabawy. Sterowanie pojazdem to czysto zręcznościowe manipulowanie jego stabilnością. Przeciwników natomiast pokonujemy za pomocą zderzeń oraz różnego rodzaju broni. Całość przedstawiono za pomocą kolorowej bardzo sympatycznej grafiki.


Zobacz również: