Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 105: Witamy w Neverwinter
Piątek, 10 Maj 2013 14:48, Wpisany przez Rafał Predko

SG: 105

Jest już piątek, co oznacza, że przyszedł też czas na kolejne wydanie Strefy Gracza. Zapraszając do wspólnej zabawy, chcielibyśmy zaproponować pięć kolejnych tytułów, które mogą przydać się podczas weekendowej laby. Wśród naszych propozycji, znajdują się dziś hiciory, stanowiące prawdziwą klasykę. Jak bowiem inaczej określić grę, która nie dość, że rozgrywana na zasadach Dungeons & Dragons to na dodatek, jej fabuła powiązana jest z dobrze znanym wszystkim graczom, miastem Neverwinter. Kolejną z legend świata gier komputerowych, przy której przed laty wielu graczy stawiało swe pierwsze kroki, jest kultowy Rick Dangerous, przypomniany światu w niezmienionej formie, tym jednak razem jako produkcja uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Wszystko to i jeszcze więcej w niniejszym wydaniu Strefy Gracza. Serdecznie zapraszamy...

 

Neverwinter (Pobierz)

NeverwinterNeverwinter to gra z gatunku MMORPG, rozgrywana w świecie Dungeons & Dragons. Fabuła gry osadzona została w okolicach miasta Neverwinter, znanego graczom z cyklu popularnych gier RPG. Tym razem czeka nas przygoda, mająca na celu przywrócenie świetności metropolii która ucierpiała podczas ataków mrocznych istot, przybyłych z wnętrza ziemi. By tego dokonać, będziemy musieli wybrać jedną z pięciu dostępnych w grze klas postaci (Wojownik, Czarodziej, Łotrzyk, Kleryk i Łowca) a następnie wspólnie z innymi graczami lub też (w przypadki ich braku) z towarzyszami sterowanymi przez komputer, brać udział w szeregu misji. Polegają one na wyprawach, podczas których czekają nas liczne walki oraz eksploracja terenów. Jak zawsze czeka nas więc gromadzenie punktów XP a także możliwość zdobycia rozmaitych skarbów i artefaktów.Wrath of Set (Pobierz)

Wrath of Set Wrath of Set to darmowa, „chodzona” bijatyka, której akcja rozgrywa się wewnątrz egipskiej piramidy. Wcielamy się tu w postać poszukiwacza przygód, który przemierzając korytarze starożytnej budowli, walczy z panoszącymi się tam nieumarłymi. Oprócz przeciwników, na swej drodze napotyka on również różnego typu pułapki, przywodzące na myśl m.in. filmy o przygodach Indiana Jones'a. Na szczęście co jakiś czas będziemy mogli znaleźć bonusy uzupełniające punkty życia oraz rozmaite rodzaje broni. Rozgrywka prezentuje się bardzo atrakcyjnie, podobnie zresztą jak stylizowana na ręcznie rysowaną grafika. Co ważne, istnieje możliwość wspólnej zabawy dwóch graczy na jednym komputerze.Coffee Mafia (Pobierz)

Coffee Mafia Coffee Mafia to darmowa strzelanka w klimatach gangsterskich, uruchamiana za pomocą przeglądarki internetowej. Wcielamy się tu w postać uzbrojonego jegomościa, który odwiedzając kolejne kawiarnie, ma za zadanie uśmiercić wszystkich znajdujących się wewnątrz członków mafii. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem postać nasza dysponuje jednym zaledwie życiem. Pojedynczy strzał wystarczy by padł bez ruchu w kałuży krwi. Nie inaczej z resztą dzieje się z naszymi oponentami, którzy o zgrozo strzelają naprawdę celnie.Rick Dangerous (Pobierz)

Rick DangerousRick Dangerous to udostępniona za darmo, przeglądarkowa wersja jednaj z najpopularniejszych platformówek wszech czasów. Gracz wciela się tu w postać tytułowego Ricka, który w poszukiwaniu tajemnic oraz prastarych skarbów, przemierza labirynty kolejnych lokacji. Po drodze napotyka on na różnego rodzaju niebezpieczeństwa w postaci pułapek, zapadni itp., nie mówiąc już o przeciwnikach. Do dyspozycji naszego bohatera oddano broń palną oraz dynamit, co niejednokrotnie pomaga podczas trudnych sytuacji. Każdy kto tęsknił za tym tytułem może teraz cieszyć się do woli jego grywalnością, która przez te wszystkie lata nie straciła nic na swej atrakcyjności.Good Nightmare (Pobierz)

Good NightmareGood Nightmare to darmowa gra z gatunku nieskomplikowanych, klasycznych strzelanek. Rozgrywka, jak przystało na ten typ zabawy, polega na strzelaniu do wszystkich obiektów, pojawiających się na ekranie monitora. Gracz wciela się tu w jedną z czterech dostępnych postaci, po to by unosząc się w powietrzu i lecąc wciąż w prawą stronę ekranu, toczyć boje z oponentami nadlatującymi z naprzeciwka. Zabici pozostawiają po sobie bonusy a koniec każdego etapu, stanowi zwieńczenie w postaci walki zpotężnym bossem.Zobacz również: