Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 103: Nowy zestaw gier...
Piątek, 19 Kwiecień 2013 15:40, Wpisany przez Rafał Predko

sg103 logo

Każdy gracz odwiedzający nasz portal, wie z pewnością, że z początek weekendu niesie za sobą możliwość wzięcia udziału we wspaniałej przygodzie. Jedynym co trzeba uczynić by choć na chwilę przenieść swą jaźń w zupełnie inny wymiar, jest przekroczenie granic Strefy Gracza. Oto kolejne jej wydanie a w nim pięć darmowych tytułów, które bez wątpienia dostarczą upragnionej rozrywki. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na niesamowicie atrakcyjną propozycję, wzięcia udziału w otwartych Beta Testach Multiplayerowej bijatyki, stworzonej na silniku God Of War. Jej typowo odstresowujący charakter to zasługa rozgrywki ukierunkowanej na czystą akcję, połączoną z expieniem swojego Fightera. Miłośnicy bardziej dyskretnych działań uraczeni zostaną nietuzinkową skradanką w klimatach Sci-Fi oraz klasyczną lecz niebezpiecznie grywalną grą logiczną. Poza tym proponujemy też uwspółcześniony klon Arkanoida oraz wybitnie nieszablonową platformówkę. Prawda, że jest w czym wybierać? Życząc udanego weekendu, zapraszamy do wspólnej zabawy...

 

Archeblade (Pobierz)

ArchebladeArcheblade to efektowna bijatyka MMO, funkcjonująca w systemie free to play. Rozpoczynając zabawę przeniesieni zostajemy do świata gdzie, na specjalnych arenach toczą się bezprecedensowe walki pomiędzy zaciekłymi w boju wojownikami. Wybierając jedną z dostępnych w grze postaci, będziemy rywalizować z innymi graczami w kilku trybach rozgrywki. Każdy z wojowników cechuje się odmiennym stylem walki, a także bronią, której używa. Inne różnice to wygląd a także statystyki (siła, wytrzymałość itp). Podczas walki zdobywamy punkty doświadczenia pozwalające awansować na kolejne poziomy a także uzyskujemy możliwość zakupu nowych broni. Zabawa jest bardzo dynamiczna a całą akcję obserwujemy zza pleców postaci którą sterujemy.Skylands (Pobierz)

SkylandsSkylands to darmowa, przepięknie wykonana platformówka, za sprawą której przeniesiemy się do fantastycznego świata. Wcielamy się tu w postać istoty - pół ptaka pół kobiety, która wyruszyła na poszukiwania zaginionego brata. Chcąc go odnaleźć, będzie musiała sprostać wielu przeciwnościom, przemierzając odległości pomiędzy unoszącymi się w powietrzu fragmentami lądu. Nasza bohaterka wyposażona została w umiejętność szybowania jednak często to nie wystarczy, dlatego by pokonać większe odległości koniecznym będzie korzystanie z różnego rodzaju urządzeń oraz maszyn (wiatraki, armaty itp.) Niejednokrotnie też przyjdzie nam unikać niebezpieczeństw, które napotkamy w locie. Grafika, której uświadczymy w grze prezentuje się bardzo dobrze, podobnie zresztą jak oprawa dźwiękowa.Project Silcharde (Pobierz)

Project Silcharde Project Silcharde to darmowa gra akcji, łącząca cechy strzelanki oraz rozgrywki typowej dla gatunku skradanek. Wcielając się tu w postać wyszkolonego osobnika, przemierzać będziemy korytarze laboratorium, w którym prowadzone są biotechnologiczne badania. Korzystając ze swych umiejętności oraz wyposażenia, przyjdzie nam eliminować z zaskoczenia strażników, łamać zabezpieczenia czy też brać udział w otwartej walce. Droga do zwycięstwa uzależniona będzie więc od stylu rozgrywki a co za tym idzie od preferencji gracza. Całość okraszona została dopracowaną grafiką a akcję obserwujemy zza pleców bohatera.Mega World Smash (Pobierz)

Mega World SmashMega World Smash to darmowa gra będąca kolejnym z klonów słynnego Arkanoida. Jak to zwykle w tego typu produkcjach bywa, naszym zadaniem jest sterowanie paletką, poruszającą się u dołu ekranu i odbijanie rozpędzonej piłeczki. Całą zabawa polega na tym by kula trafiała w umiejscowione na planszy elementy niszcząc je i dostarczając nam punktów. Oczyszczenie planszy pozwala nam na rozgrywkę w kolejnym etapie. Innowację stanowią tu trójwymiarowe konstrukcje, które musimy niszczyć a także możliwość wyboru postaci, z których każda dysponuje indywidualnymi umiejętnościami. Tradycyjnie, z niektórych zniszczonych obiektów wypadają różnego rodzaju bonusy, wspomagające lub utrudniające rozgrywkę. Całośc przedstawiono za pomocą kolorowej grafiki.The Flying Dutchman: In The Ghost Prison (Pobierz)

the-flying-dutchmanThe Flying Dutchman: In The Ghost Prison to darmowa gra logiczna stworzona na wzór sławnego Bejeweled. Naszym zadaniem jest tu układanie porozrzucanych po planszy obiektów, tak by identyczne z nich układały się w co najmniej trójelementowe linie. Tak pogrupowane ciągi znikają zasilając naszą pule punktów a także dostarczając cennych monet. Monety są tu niezwykle istotne, bowiem klasyczna do bólu rozgrywka wpleciona została do historii rodem z morskich opowieści. Podczas zabawy musimy uzbierać określoną liczbę monet zanim czas, wyznaczany przez płonący lont od beczki z prochem. Każda kolejna plansza jest trudniejsza od poprzedniej co wymaga od gracza co raz większego zaangażowania. Podczas zabawy towarzyszy nam miła dla ucha klimatyczna muzyka.Zobacz również: