Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 102: Tekken za free i laureaci konkursu
Piątek, 12 Kwiecień 2013 15:20, Wpisany przez Rafał Predko

sg102 logo

Witając wszystkich po raz sto drugi, chcielibyśmy zaproponować kolejną, pełną wrażeń wizytę w Strefie Gracza. Spotkanie to jak zwykle będzie doskonałą okazją do świetnej zabawy, czego gwarancję stanowią zamieszczone poniżej, darmowe gry. Wśród nich znajdziecie między innymi znakomitą karcianą wariację na temat kultowej gry Tekken oraz niespodziewanie dobrą, przepełnioną czarnym humorem strzelankę w platformówkowym klimacie. Korzystając z okazji chcielibyśmy także podziękować wszystkim uczestnikom, biorącym udział w naszej jubileuszowej zabawie. Zliczając gry prezentowane na łamach SG przystąpili oni do, jak się okazało, nie łatwego konkursu. Gratulujemy tym, którzy udzielając prawidłowej odpowiedzi (578 gier), zaimponowali nam uporem i dokładnością. Ilość nagród była jednak ograniczona, dlatego laureatów wyłoniło sprawiedliwe losowanie. Ich imiona i nazwiska zamieściliśmy tutaj (dół strony). Pozostałym zaś życzymy szczęścia w kolejnych, "instalkowych" konkursach i z racji tego że oto rozpoczyna się zasłużony weekend - zapraszamy do gry...

 

Tekken Card Tournament (Pobierz)

tekkenTekken Card Tournament to karciana gra MMO, funkcjonująca w systemie Free to Play, nawiązująca do kultowego cyklu dynamicznych gier z gatunku bijatyk. Podobnie jak w pierwowzorze bierzemy udział w pojedynkach pomiędzy wyszkolonymi wojownikami. Tym razem jednak zamiast małpiej zręczności i umiejętności wykonywania skomplikowanych kombosów, użyteczną stanie się zdolność logicznego myślenia a także odrobina szczęścia. Przystępując do rozgrywki wybieramy jedną z dostępnych w grze postaci. Następnie biorąc udział w kolejnych walkach, zdobywamy punkty doświadczenia oraz wirtualne pieniądze z które możemy dokupować karty do naszej talii. Niekiedy karty otrzymujemy również po zwycięskich walkach. Starcia możemy prowadzić zarówno z żywymi przeciwnikami jak i z oponentem sterowanym przez komputer. Podczas pojedynków widzimy zachowanie naszych wojowników czyli wyprowadzane ciosy oraz stosowane bloki.Mayhem Triple (Pobierz)

MayhemTripleMayhem Triple to dość brutalna strzelanka z elementami platformówki, w której dominuje czarny humor. Wcielamy się tu w postać osobnika, który przemierzając kolejne poziomy, zmuszony będzie stawić czoła niebezpiecznym królikom, przybyłym z kosmosu. Do naszej dyspozycji oddano szereg giwer a także możliwość walki bronią białą. Uzbrojenie możemy kupić od napotkanych handlarzy bronią lub też odebrać pokonanym przeciwnikom. Oprócz walki z najeźdźcami będziemy musieli radzić sobie również z wyzwaniami typowymi dla platformówek, czyli przeskakiwaniem nad rozmaitymi przepaściami, docieraniem do trudno dostępnych miejsc. Od czasu do czasu czeka nas również walka z potężnym bossem.Royal Defense (Pobierz)

royal-defenseRoyal Defense to darmowa gra strategiczna, reprezentująca nurt określany jako Tower Defense. Tym razem akcja przenosi nas do krainy fantasy gdzie jako obrońca królewskich fortyfikacji, będziemy zmuszeni powstrzymać kolejne fale atakujących orków oraz innych paskudztw. Jak w wielu innych tego typu grach, naszym zadaniem będzie budowanie rozmaitych wieżyczek obronnych, które wyeliminują agresorów, zanim ci dotrą do naszej wieży. Za każdego zabitego wroga otrzymujemy gloryfikację pieniężną, co pozwala na zakup co raz to lepszych i skuteczniejszych systemów obronnych.Another (Pobierz)

anotherAnother to darmowa gra przygodowa z elementami psychodelicznego horroru ukazana z punktu widzenia osoby pierwszej. Wcielamy się tu w postać osobnika, który trafiając do szpitala psychiatrycznego, zmarł pod wpływem zażycia dużej ilości leków psychotropowych. Rozgrywka przenosi nas do ostatniego snu naszego bohatera, gdzie przemierzając koszmarne zaułki swej własnej jaźni, rozwikływać będzie szereg zagadek oraz tajemnic. Przemierzając mroczny świat, często kroczyć będziemy w ciemności a naszym jedynym źródłem światła stanie się płonąca zapałka. Another charakteryzuje się ciężkim klimatem a opowiedziana tu historia skierowana jest do grupy dojrzałych graczy.

Bird Valley (Pobierz)

bird valeyBird Valley to bardzo wciągająca, darmowa gra logiczna, stworzona wedle zasad zapoczątkowanych przez sławetną Zumę. Jak wskazuje tytuł, w rozgrywkę wplątane zostały ptaki, które gęsiego poruszają się po specjalnie przygotowanych torach. Te opierzone istoty występują w różnych kolorach a zadaniem gracza, jest ich wystrzeliwanie w taki sposób, by odpowiednio ubarwiony dziobak, trafił w miejsce obok identycznych mu braci. Ptaki tworząc rząd złożony z co najmniej trzech tego samego koloru, znikają a my otrzymujemy odpowiednią ilość punktów. Podczas zabawy wymagane będzie celne oko, bowiem by z sukcesem ukończyć każdy level, koniecznym jest wyeliminowanie wszystkich opierzonych istot. Całość okraszona zostało kolorową, przyjemną dla oka grafiką oraz sympatyczną oprawą dźwiękową.

Zobacz również: