Instalki.pl » Aktualności » Rozrywka » Strefa Gracza 98: Pięć pomysłów na udany weekend
Piątek, 08 Marzec 2013 15:08, Wpisany przez Rafał Predko

SG98 logo1

Kolejny tydzień za nami, pora więc odsapnąć nieco i w związku z rozpoczynającym się weekendem pomyśleć o odpowiedniej na ten czas rozrywce. Jak zwykle doskonałym jej źródłem okazać może się Strefa Gracza. Prezentowane tu darmowe gry komputerowe są bowiem w stanie zachwycić swym potencjałem niejednego miłośnika elektronicznej rozrywki. Tym razem do naszej kolekcji dołączyliśmy pięć całkowicie różnych propozycji spędzania wolnego czasu, z których aż trzy polegać będą na wieloosobowej rozgrywce sieciowej. Za ich pośrednictwem, zwiedzimy odległe galaktyki, poprowadzimy do zwycięstwa wojownicze plemię wikingów czy też weźmiemy udział w walkach, zasiadając za sterami czołgu. Zwolennicy zabawy w trybie Single Player natomiast, staną przed koniecznością podróży w czasie a także będą musieli sprostać wyzwaniu zarządzania grupą osadników. Zapraszamy - bawcie się dobrze...

 

Star Conflict (Pobierz)

star-conflictStar Conflict to kosmiczny symulator z elementami RPG, przeznaczony do prowadzenia rozgrywek sieciowych. W grze tej wcielamy się w postać pilota, który wykonując szereg rozmaitych misji, przemierza najodleglejsze zaułki przestrzeni kosmicznej. Rozgrywka została skonstruowana w taki sposób, że biorąc udział w zabawie, mamy możliwość rywalizacji bądź też współpracy z innymi graczami. Uzależnione jest to w gruncie rzeczy od charakteru misji a także od naszego własnego widzimisię. Podczas rozgrywki zdobywamy punkty doświadczenia, pozwalające naszej postaci awansować na wyższe poziomy a tym samym rozwijać umiejętności. Oprócz tego za zarobione pieniądze, ulepszamy posiadany lub też kupujemy nowy pojazd. Star Conflict to tytuł, który potrafi na dłuższy czas zatrzymać przy sobie gracza, oferując moc niezapomnianych wrażeń oraz dopracowaną szatę graficzną.The Banner Saga: Factions (Pobierz)

thebanersagaThe Banner Saga: Factions to strategiczna gra turowa z elementami RPG, ukierunkowana na rozgrywki wieloosobowe. Uczestnicząc w grze przeniesiemy się do świata gdzie klany Wikingów, toczą ze sobą nieprzerwane boje. Rozpoczynając zabawę, wybieramy herb klanu, werbujemy podkomendnych a następnie przystępujemy do rywalizacji z innymi graczami. Walki odbywają się tu w systemie turowym, co wymusza na graczu zachowanie ostrożności i dokładnego przemyślenia każdego wykonanego ruchu. Wojownicy wchodzący w skład naszego oddziału, podczas walki zdobywają punkty doświadczenia, dzięki czemu awansując na wyższe poziomy zwiększają swe bojowe umiejętności a także rozwijają swoje klasy. Zdobyte w trakcie batalii pieniądze natomiast, przeznaczamy na zakup rozmaitych przedmiotów. The Banner Saga: Factions to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników strategii turowych.[email protected] (Pobierz)

tankwar[email protected] to darmowa gra przeznaczona do rozgrywek sieciowych (MMO), w której gracze toczą walki, zasiadając za sterami czołgów. Każdy z uczestników rozgrywki ma możliwość wprowadzenia rozmaitych modyfikacji do swojej maszyny, jednak by móc tego dokonać, należy przeznaczyć na ten cel odpowiednią liczbę punktów, które zdobywamy w trakcie rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddano tutaj dwa tryby rywalizacji – Deathmatch czyli solową walkę z przeciwnikami oraz Teamdeatmatch – walkę drużynową. Całość okraszona została grafiką, dzięki której [email protected] uruchomimy nawet na nieco słabszych komputerach.Virtual Villagers 2 - The Lost Children (Pobierz)

vvVirtual Villagers 2 - The Lost Children to darmowa gra, łącząca w sobie elementy gry strategicznej i symulatora. Gracz nadzoruje tu poczynania grupy osadników, zamieszkujących bezludną dotychczas wyspę. Naszym celem będzie więc zadbanie o pokarm, miejsce do snu a także wzrost populacji i rozwój kulturalny. Nasi podopieczni będą musieli imać się przeróżnych zajęć, tak by efekcie powstała działająca niezależnie, samowystarczalna osada. Każdy z mieszkańców ma swoje imię i określony jest za pomocą wieku a także rozmaitych umiejętności, które rozwija podczas wykonywanych czynności. Co ciekawe, postaci starzeją się a ich miejsce zajmują kolejne pokolenia.The Time Machine: Trapped in Time (Pobierz)

the-time-machine-trapped-in-timeThe Time Machine: Trapped in Time to darmowa gra przygodowa, poruszająca tematykę podróży w czasie. Gracz wciela się tu w postać niejakiego Filbiego, którego zadanie stanowi naprawa wydarzeń w przeszłości. Jest to konieczne, bowiem wynalazca wehikułu czasu sporo namieszał, ingerując w przeszłość jak i w przyszłość. Przenosząc się więc do określonego punktu, naszym zadaniem będzie odnalezienie rozmaitych przedmiotów i umieszczenie ich w wehikule. Dodatkowo, by odnieść sukces, w każdej strefie czasowej koniecznym będzie odnalezienie klejnotu, pozwalającego przenieść się do innej epoki.

Zobacz również: