Instalki.pl » Aktualności » Nauka » UFO istnieje? Do sieci przedostały się wszystkie oficjalne dokumenty
Środa, 13 Styczeń 2021 11:06, Wpisany przez Tomasz Bielski
microsoft logo
Każdy może je pobrać.

W oczekiwaniu na oficjalny raport amerykańskiego rządu dotyczący UFO, do sieci przedostały się wszystkie, publicznie dostępne dokumenty CIA dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Informacje zostały udostępnione przez The Black Vault – biuro informacyjne zajmujące się odtajnionymi dokumentami. Niektóre z plików pochodzą nawet z lat 80 ubiegłego wieku, a sam założyciel The Black Vault twierdzi, iż jest to obecnie największa kolekcja odnośnie UFO jaka kiedykolwiek była dostępna publicznie.

Czy UFO istnieje?


Według założyciela The Black Vault, proces uzyskania dostępu do odtajnionych dokumentów był koszmarnie długi – serwis zeskanował także w sposób ręczny większość prac. To finał walki trwającej około 20 lat. Finalnie John Greenewald Jr dopiął swego i otrzymał od CIA pudełko z tysiącami stron maszynopisu, które nadawały się tylko i wyłącznie do zeskanowania. Do tego, The Black Vault kupiło także płytę CD-ROM w drugim obiegu, która posiadała pełny zapis dokumentów i została nagrana w połowie 2020 roku.

ufociadokumenty2
fot. Julia Borges - Unsplash

The Black Vault twierdzi, że dokumenty na temat UFO to wszystko, co CIA posiada na ich temat – jednak tego twierdzenia nie da się do końca zweryfikować. W ciągu 24 godzin od udostępnienia materiałów, użytkownicy pobrali je wiele tysięcy razy.

Pierwsza informacja i wzmianka na temat UFO, która została odtajniona na mocy przepisów FOIA pojawiła się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W dokumentach można znaleźć również powiązania CIA z NSA, DIA i amerykańskim wojskiem.

Materiałów jest multum, tak więc zapoznanie się z nimi oraz poszukiwanie ewentualnej sytuacji na pewno potrwa dłużej niż chwilę. Oficjalne pliki możecie znaleźć w źródle tego newsa – zostały one wylistowane i są dostępne do pobrania w formacie pdf.

Źródło: TBV / fot. Ben Collins - Unsplash