NASA zaczyna szukać partnerów, aby znów wysłać ludzi na Księżyc

Mateusz PonikowskiSkomentuj
NASA zaczyna szukać partnerów, aby znów wysłać ludzi na Księżyc
{reklama-artykul}
Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA rozpoczęła stawianie kolejnego, dużego kroku w celu powrotu na Księżyc. Obecnie organizacja poszukuje partnerów na terenie Stanów Zjednoczonych, którzy pomogą inżynierom opracować systemy wielokrotnego użytku mające pozwolić na lądowanie astronautów bezpośrednio na powierzchni Księżyca. Oprócz tego osoby odpowiedzialne za misję zapraszają do wspólnych badań oraz rozwoju wspomnianych wyżej technologii. Zainteresowane firmy mogą składać wnioski do 25 marca 2019 roku. Kto się zgłosi?

Na ten moment ciężko powiedzieć. NASA wykorzystuje obecnie w aktywny sposób amerykańską dyrektywę kosmiczną, która pozwala zaangażować niezależne przedsiębiorstwa do opracowania systemów pozwalających na powrót na powierzchnię Księżyca.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oraz ustalonym harmonogramem, to oficjalne testowanie lądowników wielokrotnego użytku rozpocznie się już w 2024 roku. Astronauci mieliby postawić stopę na Księżycu zaledwie 4 lata później – w 2028 roku.

Już kilka miesięcy temu, NASA zwracała się w kierunku szczególnego projektu Gateway, który jest niczym innym, jak statkiem kosmicznym mającym posłużyć za tymczasowy dom dla wybranych astronautów podróżujących w te i z powrotem między Ziemią, a powierzchnią Księżyca.

nasaksiezycmisja2

Na pokładzie Gateway mają znaleźć się także laboratoria, pomieszczenia mieszkalne, obszary badawcze oraz różne stacje pozwalające na dokowanie. W tle pojawiła się także kwestia wysłania robotów wraz z astronautami – te konstrukcje miałyby pomóc wykonywać bardziej skomplikowane zadania oraz mogłyby być używane i sterowane w sposób niezależny w odpowiednich sytuacjach.

W tym momencie jednak NASA liczy na wsparcie amerykańskich firm, które mają pomóc odkryć nowe sposoby i możliwości lądowania na Księżycu. Amerykańska Agencja Kosmiczna planuje także zainwestować ogromną ilość pieniędzy w rozwój oraz testowanie różnego rodzaju lądowników spośród których finalnie wybierze jedną konstrukcję w jaką zostaną „wpakowani” astronauci.

Przyszłość zapowiada się więc bardzo interesująco.

Źródło: SlashGear

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.