SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Groupon oskarżony, firma zapowiada zmiany - Instalki.pl
Instalki.pl » Aktualności » Internet » Groupon oskarżony, firma zapowiada zmiany
Sobota, 17 Marzec 2012 17:11, Wpisany przez Rafał Kowalewski
Brytyjskie Biuro Uczciwego Handlu (Office of Fair Trading) zakończyło dochodzenie w sprawie serwisu Groupon stwierdzając, że firma złamała przepisy o ochronie konsumentów. Gruopon naruszył szereg przepisów, w szczególności tych, które odnoszą się do cen, reklamy, zwrotów towaru i nieuczciwych warunków sprzedaży.

Groupon, który współpracował z biurem podczas dochodzenia, zgodził się na wprowadzenie kilku zmian, dzięki którym firma będzie spełniać wytyczne OFT. Wśród warunków postawionych przez biuro, znajdziemy konieczność dokonania zmian w regulaminie usługi, zapewnienie jasnych reguł dotyczących ustalania cen ofert, wyjaśnienie wszelkich ograniczeń dotyczących danej oferty jeszcze przed zakupem.

Biuro stawia również wymagania, które mają zapewnić wykonalność oferty zamieszczonej w Grouponie. Do tej pory okazało się bowiem, iż wiele małych firm przekalkulowało swoje oferty. Znany jest przykład piekarza z Berkshire, który był zmuszony wykonać ponad 100.000 babeczek po cenie niższej o 75%. Piekarnia musiała zatrudnić dodatkowych pracowników, przez co straciła 12500 funtów.

Przedstawiciele Grouponu raczej nie czują się winni wobec stawianych im zarzutów. Tobias Tschötsch z brytyjskiej komórki firmy odpowiada: "Jest mi przykro z powodu każdej skargi, jednak zdecydowana większość klientów jest zadowolona z naszych usług. Mamy nadzieję, że w przyszłości zadowolonych będzie 100% klientów."

Źródło: TechRadar