Instalki.pl » Aktualności » Internet » Płatność BLIK trafią do aplikacji mObywatel. Opłacimy podatki i nie tylko
Piątek, 31 Marzec 2023 15:04, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
mObywatel BLIK

W lutym tego roku system płatności BLIK trafił do e-Urzędu Skarbowego. Osoby rozliczające się z fiskusem mogą zatem opłacić roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą płatności BLIK. Teraz wiemy, że rząd planuje kolejne integracje, a najbliższe plany dotyczą aplikacji mObywatel.

Aplikacja rządowa będąca cyfrowym portfelem na dokumenty rozwija się bardzo dynamicznie. Niedawno pokazano, jak będzie wyglądała kolejna wersja appki, jej twórcy planują przeprojektować interfejs i usprawnić zarządzanie dokumentami. Teraz minister Janusz Cieszyński ogłosił kolejną nowość.

BLIK integruje się z mObywatel


Jak poinformowano na Twitterze, już w czerwcu pierwsze samorządy udostępnią mieszkańcom płatność Blikiem w mObywatelu.

"Bez prowizji i w kilku kliknięciach zapłacicie za podatek od nieruchomości i inne samorządowe opłaty." - zachwala projekt minister Janusz Cieszyński.Projekt realizujemy we współpracy z BLIK (Właścicielem marki jest PSP – Polski Standard Płatności) i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Urzędnicy chcą, aby aplikacja mObywatel przestała być tylko cyfrowym portfelem na dokumenty. Jej możliwości mają w przyszłości pozwolić załatwić sprawy od A do Z, wygodnie z poziomu aplikacji.

Samorządowy pilotaż e-płatności powinien ruszyć wraz z udostępnieniem nowej wersji mObywatel. Wcześniej podawano, że aplikacja pojawi się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku.