Instalki.pl » Aktualności » Internet » Nowa usługa Elona Muska w Polsce. Znamy cenę
Piątek, 17 Marzec 2023 09:07, Wpisany przez Maksym Słomski
starlink roam polska
Testy zakończone pomyślnie.

W sierpniu ubiegłego roku SpaceX mocno obniżył cenę internetu satelitarnego Starlink w Polsce. Spadła ona wtedy niemal o połowę, z 449 do 230 złotych miesięcznie. Cena zestawu startowego zmalała wtedy z 2960 do 2300 złotych. Od tamtego czasu kwoty te niestety wzrosły (odpowiednio: 335 złotych / 2720 złotych), ale nadal kształtują się na niższym od premierowego poziomie. Teraz Elon Musk przekazał kolejne dobre wieści dla osob pragnących korzystać z internetu Starlink w drodze. W Polsce ruszyła usługa Starlink Roam, czyli następca Starlink RV.


Starlink Roam w Polsce


Niedługo trwały globalne testy usługi Starlink Roam, które wystartowały w lutym tego roku. Starlink Global Roaming Service widnieje już w ofercie na oficjalnej polskiej stronie w cenie 430 złotych miesięcznie. To opłata nieco wyższa niż w przypadku podstawowej wersji Starlink.


Dodatkowym kosztem związanym z zakupem Starlink Roam jest mobilna antena wyceniona na 2720 złotych. W Stanach Zjednoczonych firma należąca do ekscentrycznego miliardera sprzedaje również kilkukrotnie droższy wariant anteny, niewymagający rozkładania.

starlink roam
Źródło: mat. własny - zrzut ekranu ze Starlink.com

Korzystanie ze Starlink w Polsce w tak wysokich cenach wydaje się mieć sens chyba tylko w domach położonych w mocnym odosobnieniu, gdzie nie dociera zasięg sieci komórkowej lub ten jest po prostu zbyt słaby. Trudno traktować usługę jako alternatywę dla internetu mobilnego lub stacjonarnego w miejscach, w których działają one poprawnie.

Źródło: mat. własny via Starlink.com, zdj. tyt. SpaceX