Instalki.pl » Aktualności » Internet » Włóż papier toaletowy do lodówki i zobacz, co się stanie. Podziękujesz później
Niedziela, 05 Luty 2023 10:01, Wpisany przez Maksym Słomski
papier toaletowy w lodowce po co
Domowa, sprawdzona metoda.

Triki z Internetu można podzielić na te całkowicie idiotyczne, niepraktyczne i niedziałające, te całkiem użyteczne oraz te z pogranicza. Ten, który chcę opisać w tym wpisie, zaliczam do trzeciej grupy. Dotyczy on "cudownej" mocy sprawczej rolki papieru toaletowego włożonej do lodówki. Co się stanie, gdy włoży się papier toaletowy do lodówki? Wiele osób będzie zdumionych.

Dlaczego ludzie wkładają papier toaletowy do lodówki?


Uważa się, że lodówkę należy czyścić od 2 do 4 razy w roku, ale półki powinno się przecierać nawet raz w miesiącu. Konieczność zachowania higieny wewnątrz tego urządzenia to coś, o czym pamięta zaskakująco niewielki odsetek Polaków. Wielu rodaków ma w zwyczaju od święta odmrażać zamrażarkę i ewentualnie przy tej okazji wyczyścić wnętrze lodówki. Opisywany tu trik powinien spodobać się nie tylko osobom sporadycznie myjącym lodówkę od wewnątrz, ale też miłośnikom czystości.

Rolka papieru toaletowego włożona do lodówki sprawi, że błyskawicznie pozbędziecie się nieprzyjemnych zapachów. Dla poprawienia efektu papier toaletowy warto jeszcze zamoczyć w wodzie z odrobiną sody oczyszczonej. Sodę oczyszczoną znajdziesz za grosze w dowolnym sklepie spożywczym. Papier nie zamoczony w sodzie oczyszczonej sprawdzi się przy okazji dobrze jako pochłaniacz wilgoci, zapobiegając osadzaniu się kropli wody na ściankach lodówki.

Alternatywne, domowe metody na pozbycie się irytujących zapaszków to umieszczenie w lodówce odrobiny kawy, torebek po czarnej herbacie po jednej na każdą z półek lub przekrojonego na pół surowego ziemniaka. Nie muszę chyba mówić, że przedmioty takie usuwa się po dwóch dobach, maksymalnie trzech.

papier toaletowy w lodowce
Tylko nie przesadzaj... ;) | Źródło: Canva Pro

Oczywiście najlepiej po prostu dokładnie wymyć lodówkę, ale jeśli nawet to nie pomoże, powyższe metody powinny okazać się szalenie skuteczne.

Kto wynalazł papier toaletowy?


Papier wynaleziono w Chinach w II wieku naszej ery i to właśnie na tych terenach najpierw wytwarzano papier toaletowy, z czasem nawet perfumowany!

Pierwszy fabrycznie produkowany papier toaletowy na rynek wprowadził Joseph C. Gayetty w 1857 roku Stanach Zjednoczonych. Gayetty był tak dumny ze swojego papieru, że kazał drukować swoje nazwisko na każdym jego arkuszu.

Wcześniej do higieny intymnej ludzkość używała tkanin konopnych, wełnianych i koronkowych. Mniej zamożne osoby stosowały po prostu trawę, mech, wodę, śnieg, piasek, siano, a nawet po prostu ręce. W starożytnym Rzymie rolę papieru toaletowego pełniły gąbki. W czasach współczesnych, przed rozpoczęciem produkcji papieru w fabrykach jego rolę pełniły gazety.

Źródło: mat. własny